Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. mája 2024

Podmienky pre štátnych zástupcov v dozorných radách a predstavenstvách sa menia, rozhodla o tom vládaŠtát mení všeobecné podmienky pre jeho zástupcov v dozorných radách a predstavenstvách. V stredu o tom na návrh Ministerstva hospodárstva SR rozhodlaZdieľať
660d461a93baf447508936 676x451 15.5.2024 (SITA.sk) - Štát mení všeobecné podmienky pre jeho zástupcov v dozorných radách a predstavenstvách. V stredu o tom na návrh Ministerstva hospodárstva SR rozhodla vláda.


Po novom sa rozširujú možnosti zastúpenia v orgánoch spoločností s majetkovou účasťou štátu a súčasne sa uprednostňuje vecný prístup k podmienkam členstva v dozornej rade a v predstavenstve pred formálnym.

Navrhuje sa, aby podmienka vzdelania bola stanovená na úroveň najmenej vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. To umožní, aby každý akcionár stanovil podmienku vzdelania podľa vlastnej predstavy a potreby príslušnej spoločnosti, a to na požadovanú úroveň, alebo aj na vyššiu," priblížil rezort hospodárstva.

Prijatím zmeny sa tak umožní širší výber zástupcov štátu do orgánov spoločností s jeho majetkovou účasťou.


Zdroj: SITA.sk - Podmienky pre štátnych zástupcov v dozorných radách a predstavenstvách sa menia, rozhodla o tom vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoznajte víťazky druhého ročníka grantového programu Visa She’s Next a inšpirujte sa ich podnikateľskými nápadmi
<< predchádzajúci článok
Slovenská ekonomika na začiatku roka výrazne vzrástla, priemysel je však naďalej v recesii