Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. novembra 2021

Podmienky vstupu do Nórska sa zmenili, Slovensko prefarbili na tmavočervenoOd pondelka 1. novembra je Slovenská republika z pohľadu Nórska zaradená medzi tmavočervené krajiny, teda také, v ktorých je riziko nákazy vysoké.Zdieľať
koronavirus norsko 676x451 2.11.2021 (Webnoviny.sk) - Od pondelka 1. novembra je Slovenská republika z pohľadu Nórska zaradená medzi tmavočervené krajiny, teda také, v ktorých je riziko nákazy vysoké.


Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke. Slováci cestujúci do Nórska musia po vstupe do krajiny absolvovať karanténu, ktorú je možné ukončiť negatívnym výsledkom len PCR testu najskôr v tretí deň jej trvania.

„Osoby, ktoré sú plne zaočkované proti COVID-19, prípadne ktoré prekonali COVID-19 v období 6 mesiacov pred cestou do Nórska a sú schopné tieto skutočnosti preukázať certifikátom, ktorý je prepojený s EU schémou, môžu pricestovať do Nórska bez obmedzení, bez ohľadu na krajinu, z ktorej prichádzajú. Rovnako sú oslobodení z povinnosti karantény, povinnosti preukázať negatívny test na COVID-19 pri príchode, podrobiť sa testovaniu na hranici, ako aj z povinnosti predcestovnej registrácie,“ upozorňuje rezort diplomacie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podmienky vstupu do Nórska sa zmenili, Slovensko prefarbili na tmavočerveno © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová: Zemi hrozí nezvratná devastácia, summit OSN je rozhodujúci
<< predchádzajúci článok
Slovensko je vysokorizikové už aj pre Nemecko, nezaočkovaní musia ísť po príchode do karantény

Podmienky vstupu do Nórska sa zmenili, Slovensko prefarbili na tmavočerveno - diskusné fórum čitateľov