Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. augusta 2021

Podnikateľ Výboh je v zahraničí, obvinenie NAKA spája s manipuláciou výpovedí kajúcnikovPodnikateľ Miroslav Výboh sa dlhodobo zo súkromných a pracovných dôvodov zdržiava v zahraničí, napriek tomu je v kontakte s vyšetrovateľkou a je ...Zdieľať
04 9 676x451 4.8.2021  - Podnikateľ Miroslav Výboh sa dlhodobo zo súkromných a pracovných dôvodov zdržiava v zahraničí, napriek tomu je v kontakte s vyšetrovateľkou a je pripravený na súčinnosť s orgánmi činnými v trestnom konaní. Uvádza sa to v stanovisku podnikateľa k obvineniu vznesenému v rámci akcie Mýtnik III, ktoré poskytol Maroš Havran z konzultačnej spoločnosti Pozitiva.

Manipulácia výpovedí kajúcnikovO vznesení obvinenia voči mojej osobe som sa dozvedel dnes ráno z médií, zákonným spôsobom na adresu môjho trvalého bydliska doteraz doručené nebolo. Nateraz však môžem povedať, že obvinenie, ktoré v priebehu dňa prevzal môj právny zástupca, jednoznačne odmietam ako nepodložené, vykonštruované, nepravdivé a vymyslené," zdôraznil Výboh.

Obvinenie podľa podnikateľa zapadá do kontextu informácií z posledných dní ohľadom manipulácií výpovedí kajúcnikov. „Využijem však všetky zákonné možnosti obhajoby na očistenie môjho mena a som presvedčený o tom, že v krátkej dobe budem môcť predložiť nezvratné dôkazy o nezmyselnosti tohto obvinenia," uviedol podnikateľ.

Súčasť politického súboja


Miroslav Výboh dodal, že je mu nesmierne ľúto, že jeho meno sa stalo súčasťou politického súboja.

V kauze Mýtnik III vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) celkovo vzniesol obvinenie voči ôsmim osobám. Obvinenia sa týkajú výlučne korupčnej trestnej činnosti, ktorá bola spáchaná štyrmi rôznymi skutkami. Voči dvom osobám vzniesli obvinenie pre trestný čin podplácania, voči ďalším šiestim pre trestný čin prijímania úplatku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podnikateľ Výboh je v zahraničí, obvinenie NAKA spája s manipuláciou výpovedí kajúcnikov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poľsko si posvieti na regióny s nízkou zaočkovanosťou, plánuje v nich zaviesť obmedzenia
<< predchádzajúci článok
Polícia po protestoch v Bratislave zverejnila fotografie, žiada o identifikáciu osôb (foto)

Podnikateľ Výboh je v zahraničí, obvinenie NAKA spája s manipuláciou výpovedí kajúcnikov - diskusné fórum čitateľov