Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. augusta 2021

Banskobystričania pomôžu Morave, do oblasti zničenej tornádom posielajú finančný darV utorok 3. augusta sa skončila finančná zbierka vyhlásená mestom Banská Bystrica na pomoc Južnej Morave, kde v júni vyčíňalo tornádo. Ako na sociálnej sieti informuje primátor mestaZdieľať
tornado 676x451 4.8.2021 (Webnoviny.sk) - V utorok 3. augusta sa skončila finančná zbierka vyhlásená mestom Banská Bystrica na pomoc Južnej Morave, kde v júni vyčíňalo tornádo. Ako na sociálnej sieti informuje primátor mesta Ján Nosko, vďaka solidarite Banskobystričanov sa podarilo vyzbierať 4 000 eur. Celkom mesto pomôže sumou 10-tisíc eur.


Spolu s vyčlenenými financiami z rozpočtu mesta odošleme Juhomoravskému kraju celkovo 10-tisíc eur. Hoci ničivá veterná smršť spôsobila obrovské škody, veríme, že táto suma aspoň čiastočne pomôže zasiahnutým obciam, ktoré to potrebujú,“ uviedol primátor.

Južnú Moravu zasiahli 24. júna silné búrky, počas ktorých sa objavilo aj tornádo. Veterný vír, ktorý sa prehnal Břeclavskom a Hodonínskom, zanechal veľké škody a podľa českých médií stovky zranených i obete na životoch. V dôsledku silných búrok a tornáda na južnej Morave zomreli šiesti ľudia. Medzi obeťami je aj Slovenka, ktorá prišla o život po páde železnej konštrukcie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Banskobystričania pomôžu Morave, do oblasti zničenej tornádom posielajú finančný dar © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA zvažujú zaviesť ako podmienku vstupu pre cudzincov plné očkovanie
<< predchádzajúci článok
Poľsko si posvieti na regióny s nízkou zaočkovanosťou, plánuje v nich zaviesť obmedzenia

Banskobystričania pomôžu Morave, do oblasti zničenej tornádom posielajú finančný dar - diskusné fórum čitateľov