Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. decembra 2022

Podoľak prelomil mlčanie o počte mŕtvych ukrajinských vojakoch, armáda však jeho údaj nepotvrdilaOd začiatku ruskej invázie bolo zabitých približne od desať do 13-tisíc ukrajinských vojakov. Ako referuje spravodajský web BBC, povedal toZdieľať
russia_ukraine_war_84118 a404fd28d47347b385fe7da1bc4ec07d 676x451 2.12.2022 (Webnoviny.sk) - Od začiatku ruskej invázie bolo zabitých približne od desať do 13-tisíc ukrajinských vojakov. Ako referuje spravodajský web BBC, povedal to Mychajlo Podoľak, poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.


Ukrajina len zriedka uvádza čísla o obetiach a tamojšia armáda nepotvrdila Podoľakove vyhlásenie. V júni povedal, že denne zomiera na ukrajinskej strane 100 až 200 vojakov.

Predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley minulý mesiac povedal, že od začiatku vojny bolo zabitých alebo zranených približne 100-tisíc ruských a 100-tisíc ukrajinských vojakov.


Predsedníčka Európskej komisie Ursula Von der Leyenová v stredu vo videu uviedla, že bolo zabitých 100-tisíc ukrajinských vojakov. Hovorca Európskej komisie však neskôr objasnil, že to bola chyba a údaj sa týkal obetí aj zranených.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podoľak prelomil mlčanie o počte mŕtvych ukrajinských vojakoch, armáda však jeho údaj nepotvrdila © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnanosť stúpla už piaty štvrťrok za sebou, najvýraznejšiu zmenu zaznamenali v jednom kraji
<< predchádzajúci článok
Minister Káčer v tejto chvíli nevidí priestor na začatie zmysluplného dialógu s Ruskom