Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. apríla 2024

Podpredseda NR SR Žiga zastúpi Slovensko na Konferencii predsedov parlamentov krajín EÚ, bude sa diskutovať o viacerých témachStrategická autonómia Európskej únie v kontexte nových výziev pre liberálne demokracie v časoch sociálnych sietí a umelej inteligencie, vojna na Ukrajine a konflikt na Strednom ...Zdieľať
6614f9fa9c602356998994 676x451 21.4.2024 (SITA.sk) - Strategická autonómia Európskej únie v kontexte nových výziev pre liberálne demokracie v časoch sociálnych sietí a umelej inteligencie, vojna na Ukrajine a konflikt na Strednom východe, ako aj posilňovanie Európskej únie z hospodárskeho hľadiska budú témy stretnutia predsedov parlamentov krajín Európskej únie na španielskej Malorke.

Slovensko zastúpi Žiga


Slovensko bude na Konferencii predsedov parlamentov 22. a 23. apríla zastupovať podpredseda NR SR Peter Žiga, ktorý je poverený výkonom právomocí predsedu NR SR. Na pracovnej návšteve budú podpredsedu parlamentu sprevádzať predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Ján Ferenčák a poslanec Samuel Migaľ. Informovala o tom kancelária Národnej rady SR.

Oficiálny program Konferencie predsedov parlamentov krajín EÚ je rozdelený na dve časti. Prvá časť sa začína v pondelok 22. apríla a v rámci nej budú hlavnými témami strategická autonómia EÚ v kontexte nových výziev pre liberálne demokracie v časoch sociálnych sietí a umelej inteligencie, pričom sústrediť sa budú najmä na oblasť zahraničnej a obrannej politiky.

Diskutovať sa bude o viacerých témach


Okrem toho budú predsedovia parlamentov počas prvej časti diskutovať o ruskej invázii proti Ukrajine a taktiež o konflikte na Strednom východe. Program konferencie bude pokračovať v utorok 23. apríla druhou časťou, ktorej ústrednou témou bude posilňovanie Európskej únie z hospodárskeho hľadiska.

„V rámci tejto témy sa budú sústrediť najmä na nové fiškálne pravidlá EÚ, na posilnenie hospodárskej a menovej únie v kontexte jej perspektívneho rozširovania, ale aj sociálnym právam, environmentálnym výzvam a klimatickej zmene," píše NR SR.


Zdroj: SITA.sk - Podpredseda NR SR Žiga zastúpi Slovensko na Konferencii predsedov parlamentov krajín EÚ, bude sa diskutovať o viacerých témach © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach
<< predchádzajúci článok
Pred príchodom americkej pomoci Rusko pravdepodobne zintenzívni útoky