Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. septembra 2021

Pojednávanie s Kováčikom bude pokračovať, súd plánuje predvolať aj ZemanaV piatok 3. septembra má na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku pokračovať hlavné pojednávanie s bývalým ...Zdieľať
bp_7652 676x451 1.9.2021 (Webnoviny.sk) - V piatok 3. septembra má na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku pokračovať hlavné pojednávanie s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Súd na poslednom pojednávaní 13. augusta avizoval, že za účelom svedeckej výpovede opätovne predvolá Mateja Zemana.


Bývalý príslušník skupiny takáčovcov už na procese s Kováčikom vypovedal, neskôr ho však policajná inšpekcia obvinila v kauze údajných manipulácií svedeckých výpovedí. Polícii sa Zemana nepodarilo zadržať a on následne v Chorvátsku požiadal o azyl. Miestne orgány ho na základe zatykača zadržali, neskôr ho však prepustili na slobodu.

Dušan Kováčik je obžalovaný z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu takáčovcov a tiež z toho, že prijal úplatok 50 000 eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry nepodá sťažnosť proti prepusteniu údajného šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby.

Takisto podľa obžaloby v dvoch prípadoch neoprávnene poskytol informácie o trestných konaniach bývalému šéfovi Kriminálneho úradu Finančnej správy SR Ľudovítovi Makóovi. Bývalý špeciálny prokurátor však trvá na svojej nevine. Stíhaný je väzobne.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pojednávanie s Kováčikom bude pokračovať, súd plánuje predvolať aj Zemana © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Túžite po ekologickej domácnosti? Žiaden problém
<< predchádzajúci článok
Prímorské katalánske mesto Alcanar postihla náhla povodeň, autá unášala voda (video)

Pojednávanie s Kováčikom bude pokračovať, súd plánuje predvolať aj Zemana - diskusné fórum čitateľov