Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. novembra 2018

Polačeka v Košiciach podporil aj predseda kraja TrnkaKandidáta na primátora Košíc Jaroslava Polačeka (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS) prišiel do volebnej centrály podporiť aj predseda Košického samosprávneho kraja ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR Edmund Örzsik
Košice 11. november (TASR) – Kandidáta na primátora Košíc Jaroslava Polačeka (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS) prišiel do volebnej centrály podporiť aj predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. Podľa jeho slov ide o historicky najväčšiu šancu na dobrú spoluprácu medzi vyšším územným celkom a mestom Košice. Ako pre novinárov povedal, verí, že sa to podarí.
„Prišiel som podporiť Jara Polačeka v jeho finiši, aby malo mesto naozaj také vedenie, ako si myslí, že by bolo prínosom - aj čo sa týka spolupráce medzi vyšším územným celkom a mestom Košice," uviedol. Podľa jeho slov spolupráca nebola ideálna ani v predchádzajúcich volebných obdobiach, kedy boli predstavitelia mestskej aj krajskej samosprávy z rovnakej politickej strany.

„Ja budem spolupracovať s každým, koho mi občania nadelia. Hovorím o tom, že je tu skúsenosť so súčasným vedením mesta a jednoducho vidím, že vo viacerých témach sme sa akoby nevedeli pohnúť ďalej, je to ťažkopádne," povedal.

Podľa jeho slov má Polaček oproti iným potenciálnym víťazom najväčšiu pravdepodobnosť na dobrú spoluprácu so zastupiteľstvom.

Predseda KSK Trnka si myslí, že po sobotňajších (10.11.) komunálnych voľbách dôjde k zmene na postoch vo viacerých mestách a obciach. „Veľa starostov a primátorov bude nových, ktorí predtým neboli, čiže sa budú musieť trošku oťukávať, ale v zásade prídu s  novom energiou a s novými myšlienkami. Verím, že sa spolupráca pozdvihne po celom kraji a bude len prínosom v ďalšom období pre všetkých občanov," dodal s tým, že od výsledkov očakáva najmä dynamiku, a to hlavne v samosprávach, kde funkcie zastávali dlhoroční primátori a starostovia, ktorí podľa jeho slov už neboli dostatočne aktívni.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Komunálne voľby 208: Účasť vo voľbách je zatiaľ viac ako 50 %
<< predchádzajúci článok
PRIMÁTOROM ŽILINY BY SA MAL STAŤ PETER FIABÁNE

Polačeka v Košiciach podporil aj predseda kraja Trnka - diskusné fórum čitateľov