Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. marca 2020

Policajt s prilbou v tvare koronavírusu straší ľudí, ktorí sa odmietajú chrániť rúškomIndický policajt Rajesh Babu bojuje proti šíreniu koronavírusu s pomocou špeciálnej prilby, ktorá pripomína vírus. Muž zákona sa pohybuje v uliciach mesta Chennai, kde zastavuje ...Zdieľať
aptopix_india_virus_outbreak_02355 1f7c5d32f4eb48e2a1620988e5c21c0c 676x425 30.3.2020  - Indický policajt Rajesh Babu bojuje proti šíreniu koronavírusu s pomocou špeciálnej prilby, ktorá pripomína vírus. Muž zákona sa pohybuje v uliciach mesta Chennai, kde zastavuje vodičov i chodcov a vyzýva ich, aby sa nezdržiavali na verejnosti, ale radšej zostali doma, prípadne sa vhodne chránili.


Autorom prilby je miestny umelec B. Gowtham, ktorý nie je spokojný s tým, že ľudia nedodržiavajú vládne nariadenia.

"Ľudia nedodržiavajú hygienu. Vláda nám nariadila, aby sme nechodili von, no stále tu vidíme osoby, ktoré sa tu potulujú, a to bez rúšok," uviedol a dodal, že ľudia sa dostatočne nezapájajú do boja proti koronavírusu, pretože je pre nich "neviditeľný". Chcel im preto ukázať, že infikovať sa môže každý. "Ľudia sa budú báť," vyjadril sa.

Takmer všetky obchody sú zatvorené a preto musel improvizovať. Na výrobu použil noviny či toaletný papier a dielo priniesol na miestnu policajnú stanicu. Tam sa nápad zapáčil menovanému policajtovi, ktorý zastavuje najmä osoby bez ochrany nosa a úst.

Premiér minulý týždeň v utorok oznámil, že krajina bude na 21 dní úplne uzatvorená.


Zdroj: Webnoviny.sk - Policajt s prilbou v tvare koronavírusu straší ľudí, ktorí sa odmietajú chrániť rúškom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nárok na stravné lístky majú aj home office zamestnanci, musia však odpracovať niekoľko hodín
<< predchádzajúci článok
Švédske pohrebníctva panikária, pre obavy z nákazy chcú rakvy s mŕtvymi značiť špeciálnym symbolom

Policajt s prilbou v tvare koronavírusu straší ľudí, ktorí sa odmietajú chrániť rúškom - diskusné fórum čitateľov