Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

30. mája 2021

Policajti sa pripravili na raziu proti marihuane, našli však bitcoinovú baňuBritskí policajti počas razie zameranej na odhalenie interiérovej marihuanovej plantáže natrafili na nelegálnu bitcoinovú baňu. Ako informoval britský web The Guardian, jej ...Zdieľať
thinkstockphotos 956821300 676x451 30.5.2021 - Britskí policajti počas razie zameranej na odhalenie interiérovej marihuanovej plantáže natrafili na nelegálnu bitcoinovú baňu. Ako informoval britský web The Guardian, jej vlastníci načierno odoberali elektrickú energiu v hodnote tisícok libier.


Takzvaná ťažba bitcoinu vychádza zo zložitých výpočtov, ktoré sú mimoriadne náročné na počítačový hardvér. Pri tvorbe meny a overovaní transakcií sa tak ročne minie zhruba 121,36 terawatthodín (TWh) elektriny. To je viac ako 121 TWh za rok, ktoré pripadajú na celú juhoamerickú Argentínu.

Polícia v grófstve West Midlands dostala upozornenie na možnú existenciu marihuanovej plantáže v priemyselnom areáli. Jej dron počas prieskumného letu zachytil značný zdroj tepla, čo príslušníci polície pripísali ohrievačom, aké sa používajú na podporu rastu rastliniek konopy.

Napokon však policajti namiesto drogovej trestnej činnosti odhalili úplne niečo iné - približne 100 navzájom poprepájaných počítačov s ventilátormi. Ťažba bitcoinov a iných kryptomien nie je v Spojenom kráľovstve zakázaná, no polícia uviedla, že prevádzkovatelia bitcoinovej bane budú čeliť vyšetrovaniu pre neoprávnený odber elektriny.


Zdroj: Webnoviny.sk - Policajti sa pripravili na raziu proti marihuane, našli však bitcoinovú baňu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na jubilejnom ročníku 30. ročníku hudobných cien Anděl uspela Lenka Dusilová
<< predchádzajúci článok
Čína vyslala k novej vesmírnej stanici raketu Tchien-čou-2, na palube vezie palivo aj ďalšie zásoby