Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. januára 2022

Polícia bude kontrolovať dodržiavanie povinností vodičov voči chodcom a cyklistom, vzrástol počet nehôd


Tagy: Polícia

Policajti budú od pondelka 24. januára intenzívne kontrolovať dodržiavanie povinností chodcov a cyklistov a povinností vodičov voči chodcom a cyklistom. Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru ...Zdieľať
117878949_1530641013813260_440064968583548194_o 676x451 20.1.2022 (Webnoviny.sk) - Policajti budú od pondelka 24. januára intenzívne kontrolovať dodržiavanie povinností chodcov a cyklistov a povinností vodičov voči chodcom a cyklistom. Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, cieľom opatrení je zlepšiť dopravno-bezpečnostnú situáciu vo vzťahu k najzraniteľnejšej skupine účastníkov cestnej premávky.


Do akcie budú okrem dopravných policajtov zapojené aj ďalšie zložky, poriadkoví a železniční policajti. Viac policajtov bude predovšetkým na priechodoch pre chodcov, v blízkosti škôl, nemocníc, železničných a autobusových staníc, kostolov, cintorínov a nákupných centier.

„V posledných dňoch zaznamenala polícia viacero dopravných nehôd, pri ktorých prišli o život najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky, chodci a cyklisti. Okrem preventívnych opatrení preto polícia prijala aj ďalšie opatrenia,“ uzavrela Bárdyová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia bude kontrolovať dodržiavanie povinností vodičov voči chodcom a cyklistom, vzrástol počet nehôd © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Polícia
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Heger vyzdvihol prezidentkinu podporu obrannej dohody, ide o správny signál spojencom v NATO
<< predchádzajúci článok
Poslankyňa za OĽaNO Kavecká čelí obvineniam z machinácií, hrozí jej až osem rokov za mrežami