Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. januára 2022

Poslankyňa za OĽaNO Kavecká čelí obvineniam z machinácií, hrozí jej až osem rokov za mrežamiPoslankyňu Národnej rady SR a starostku obce Kunerad (okres Žilina) Moniku Kaveckú (OĽaNO) obvinila polícia zo zločinu machinácie pri verejnom ...Zdieľať
94490903_150150386513549_7119013232055943168_n e1642691735780 676x420 20.1.2022 (Webnoviny.sk) - Poslankyňu Národnej rady SR a starostku obce Kunerad (okres Žilina) Moniku Kaveckú (OĽaNO) obvinila polícia zo zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní pri výstavbe nájomných bytov. Ako informovala televízia Ta3 na svojom webe, Kaveckej hrozí osem ročné väzenie.

Kontroverzné rozhodnutia starostky


Na tento prípad upozornila pred polrokom Nadácia Zastavme korupciu a aj Úrad pre verejné obstarávanie konštatoval výrazné porušenie zákona a obci uložil pokutu 30-tisíc eur.

Zuzana Petková z Nadácie Zastavme korupciu poukázala na to, že starostka najprv prenajala pozemky súkromnej firme a potom v súťaži uviedla, že nájomné byty sa môžu stavať iba na tejto konkrétnej parcele.

Tender na výstavbu nájomných bytov


TA3 priblížila, že polícia k vyšetrovaniu odmietla poskytnúť akékoľvek informácie. Ani prokuratúra zatiaľ nehovorí o podrobnostiach. Obvinená starostka pre televíziu nechce vyšetrovanie zatiaľ komentovať, no voči uzneseniu podala sťažnosť.

Televízia konštatovala, že pri výstavbe nájomných bytov mali problémy aj iné mestá, čo potvrdila aj právna analýza Nadácie Zastavme korupciu. Medzi mestami, ktoré dostali pokutu, je Šaľa, Svidník či Považská Bystrica.

Agentúra SITA požiadala hnutie OĽaNO o stanovisko.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poslankyňa za OĽaNO Kavecká čelí obvineniam z machinácií, hrozí jej až osem rokov za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia bude kontrolovať dodržiavanie povinností vodičov voči chodcom a cyklistom, vzrástol počet nehôd
<< predchádzajúci článok
Prezidentka podporila obrannú dohodu s USA, žiaden rozpor z ústavou nenašla (video)