Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. mája 2020

Polícia chytila vo Francúzsku jedného z najhľadanejších zločincov, muž stál za genocídou v RwandeVo francúzskom meste Asnieres-Sur-Seine chytili jedného z najhľadanejších zločincov, ktorý stál za genocídou v Rwande z roku 1994. V sobotu o tom informovali tamojšie úrady s tým, že Félicien Kabuga čelí ...Zdieľať
gettyimages 673269486 676x451 16.5.2020 (Webnoviny.sk) - Vo francúzskom meste Asnieres-Sur-Seine chytili jedného z najhľadanejších zločincov, ktorý stál za genocídou v Rwande z roku 1994. V sobotu o tom informovali tamojšie úrady s tým, že Félicien Kabuga čelí obvineniu zo zbrojenia milícií, ktoré zabili viac ako 800-tisíc ľudí.


Osemdesiatštyriročný muž žil severne od Paríža pod iným menom. Na jeho hlavu vypísali odmenu päť miliónov dolárov (v prepočte približne 4,6 milióna eur).

Kabuga doviezol mačety


Rwandskí prokurátori uviedli, že z finančných dokumentov, ktoré našli v hlavnom meste Kigali po genocíde, vyplýva, že Kabuga prostredníctvom svojich firiem doviezol väčšinu mačiet, ktoré použili pri vraždení ľudí.

Obvinili ho tiež zo založenia rozhlasovej stanice, ktorá v čase genocídy šírila nenávistné správy voči Tutsiom a tiež z podpory výcviku milícií.

Muž pôjde pred súd


Kabuga sa postaví pred súd v Haagu. Predstavitelia Rwandy sa tešia zo zatknutia a uviedli, že krajina bude naďalej spolupracovať s Organizáciou Spojených národov (OSN) na zabezpečení spravodlivosti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia chytila vo Francúzsku jedného z najhľadanejších zločincov, muž stál za genocídou v Rwande © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus zrejme zvýšil výskyt zápalového syndrómu medzi deťmi, podobné prípady hlásia viaceré štáty
<< predchádzajúci článok
Srbská armáda má ochraňovať občanov pred migrantmi z táborov, nariadil to prezident Vučič

Polícia chytila vo Francúzsku jedného z najhľadanejších zločincov, muž stál za genocídou v Rwande - diskusné fórum čitateľov