Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. mája 2020

Srbská armáda má ochraňovať občanov pred migrantmi z táborov, nariadil to prezident VučičSrbská vláda poslala do mesta Šid v blízkosti hranice s Chorvátskom vojakov. Ministerstvo obrany v sobotu uviedlo, že prezident Aleksandar Vučič nariadil, aby vojaci dozerali na tri tábory, v ktorých sa ...Zdieľať
serbia_virus_outbreak_24587 862a06cbff694204a0587f38b2ea0187 676x483 16.5.2020 (Webnoviny.sk) - Srbská vláda poslala do mesta Šid v blízkosti hranice s Chorvátskom vojakov. Ministerstvo obrany v sobotu uviedlo, že prezident Aleksandar Vučič nariadil, aby vojaci dozerali na tri tábory, v ktorých sa nachádza približne 1500 migrantov, prevažne zo Sýrie, Afganistanu a Pakistanu. Vojaci majú ochrániť miestnych obyvateľov pred údajným obťažovaním a krádežami zo strany utečencov.


Pre TV Prva vyhlásil, že po tom, ako začiatkom mesiaca uvoľnili obmedzenia týkajúce sa boja proti novému koronavírusu, začali migranti opúšťať tábory a páchajú "drobné zločiny a nelegálne vstupujú do domov"."Ľudia sa necítia byť v bezpečí," dodal

V krajine stúpa podpora odporcov migrantov a pred tábormi sa často konajú protesty krajnej pravice proti utečencom. V Srbsku sa nachádza približne štyritisíc migrantov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Srbská armáda má ochraňovať občanov pred migrantmi z táborov, nariadil to prezident Vučič © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia chytila vo Francúzsku jedného z najhľadanejších zločincov, muž stál za genocídou v Rwande
<< predchádzajúci článok
Povinná štátna karanténa nebola nariadená svojvoľne, podľa právnika má v ústave svoju oporu

Srbská armáda má ochraňovať občanov pred migrantmi z táborov, nariadil to prezident Vučič - diskusné fórum čitateľov