Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. novembra 2023

Polícia musela uzavrieť diaľnicu D1 pri Senci, z bioplynovej stanice unikla nebezpečná látkaPolícia upozornila na uzatvorenie diaľnice D1 pri Senci z dôvodu úniku nebezpečnej látky. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v pondelok ...Zdieľať
dialnic 676x451 20.11.2023 (SITA.sk) - Polícia upozornila na uzatvorenie diaľnice D1 pri Senci z dôvodu úniku nebezpečnej látky.


Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v pondelok krátko pred 15:30 prijali informáciu o poškodení bioplynovej stanice, v dôsledku ktorej unikla prudko jedovatá chemická látka.

Zasahovalo sedemnásť hasičov


Podľa polície prišlo k havárii v blízkosti 28,5 kilometra diaľnice D1 v úseku medzi Sencom a Blatným. Z uvedeného dôvodu obojsmerne uzatvorila diaľnicu D1. Vodičov vyzvali, aby sa úseku vyhli a riadili sa pokynmi polície.

Bratislavská polícia na sociálnej sieti neskôr informovala, že diaľnica D1 je aktuálne už prejazdná.

Ako informovala hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Bianka Královičová, na miesto bolo vyslaných 17 príslušníkov HaZZ z Bratislavy, Pezinka a zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách so siedmimi kusmi hasičskej techniky.

Uniklo asi päťsto kubíkov


„Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že na nádrži chýba ventil, cez ktorý unikala neznáma látka," uviedla Královičová a dodala, že príslušníkom HaZZ sa únik nebezpečnej látky podarilo zastaviť. Nikto sa pri zásahu nezranil.

„Bioplynová stanica nie je v prevádzke už niekoľko rokov. Zasahujúci príslušníci aktuálne pracujú na odstránení približne 500 metrov kubických uniknutej látky," uzavrela.


Zdroj: SITA.sk - Polícia musela uzavrieť diaľnicu D1 pri Senci, z bioplynovej stanice unikla nebezpečná látka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet žien v ukrajinských ozbrojených silách výrazne stúpol, priamo v bojovej zóne je ich viac než päťtisíc
<< predchádzajúci článok
Fico podľa hnutia Slovensko napľul občanom do tváre, jeho konanie voči médiám páchne obdobím spred novembra 1989