Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. novembra 2006

Polícia potvrdila zadržanie známeho podnikateľa Ladislava R.Polícia potvrdila zadržanie piatich ľudí za podozrenie zo spáchania závažného trestného činu, medzi nimi predsedu predstavenstva spoločnosti Orange a podnikateľa Ladislava R. Akcia nazvaná ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) - Polícia potvrdila zadržanie piatich ľudí za podozrenie zo spáchania závažného trestného činu, medzi nimi predsedu predstavenstva spoločnosti Orange a podnikateľa Ladislava R. Akcia nazvaná Svätuškár sa začala na Sviatok všetkých svätých. Podľa šéfa polície Jána Packu (na snímke) názov nesúvisí s niekdajším sponzoringom KDH, ale s termínom akcie. Podozrivých zadržali v utorok po prehliadke v obchodnej spoločnosti a notárskom úrade v Bratislave.

Akciu zorganizoval Úrad boja proti organizovanej kriminalite. Na podrobnejšie informácie je polícia však skúpa. Policajný prezident Ján Packa, ani viceprezident Michal Kopčík nepovedali skutok, pre ktorý by mali byť zadržané osoby stíhané, dokonca ani to, či už niektorých z nich prepustili. "V policajnej cele je dostatočný počet osôb," povedal Packa. Ako dôvod informačného embarga policajný prezident uviedol, že zadržaný Ladislav R. je osoba vážená, podnikateľ, a preto sa polícia bude držať iba faktov. Viceprezident M. Kopčík označil postup pri ich zadržaní za štandardný a povedal, že osoby sa zdržiavali v nebytových priestoroch, kde robili policajti prehliadku. Na ich zadržanie polícia nepoužila špeciálnu jednotku, zadržali ich policajti v civile.

Polícia bude pri vyšetrovaní predsedu predstavenstva spoločnosti Orange Ladislava R. nezávislá tak, ako vo všetkých kauzách. Vyhlásil to po zadržaní Ladislava R. a jeho dvoch synov minister vnútra Robert Kaliňák. Vylúčil, že by bola polícia pod tlakom preto, že zadržaný v minulosti sponzoroval KDH a pozná sa s politikmi. "Orgány činné v trestnom konaní konajú nezávisle, bez ohľadu na spoločenské, politické a akékoľvek iné postavenie jednotlivých osôb," povedal.

Zadržanie Ladislava R. a jeho synov pre podozrenie z vydierania zaujalo aj premiéra Roberta Fica. "Sám som zvedavý, ako sa ďalej bude táto kauza vyvíjať...Čaká nás možno niekoľko zaujímavých dní," uviedol. Fico zdôraznil, že rešpektuje prezumpciu neviny aj rozhodnutie orgánov činných v trestnom konaní. Kauzu nemieni komentovať. "Nebudem to viacej komentovať, iba že som túto informáciu dostal," dodal. O zadržaní Ladislava R. a jeho synov ho na schôdzke vlády informoval minister Kaliňák.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V USA víťazní demokrati vyzývajú na zmenu irackej politiky
<< predchádzajúci článok
SR má podľa Horvátha z MH veľké rezervy vo využití biomasy

Polícia potvrdila zadržanie známeho podnikateľa Ladislava R. - diskusné fórum čitateľov