Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. januára 2021

Polícia registruje na Slovensku od začiatku roka dvetisíc prípadov porušenia zákazu vychádzaniaOd začiatku roka 2021 eviduje polícia 2-tisíc prípadov porušenia zákazu vychádzania. Zbor o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že za rovnaké obdobie zistili 1 900 ...Zdieľať
008 676x482 27.1.2021 (Webnoviny.sk) - Od začiatku roka 2021 eviduje polícia 2-tisíc prípadov porušenia zákazu vychádzania. Zbor o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že za rovnaké obdobie zistili 1 900 prípadov porušenia povinnosti nosiť rúško.


V 540 prípadoch zaznamenali policajti porušenie lekárom stanovenej karantény a v 47 prípadoch porušenie zákazu otvorenia prevádzok.

Mastná pokuta


Policajti v tejto súvislosti pripomínajú, že za porušenie protiepidemických opatrení je možné v blokovom konaní uložiť pokutu do tisíc eur a v správnom konaní do 1 659 eur.

Zároveň vyzývajú ľudí k ohľaduplnosti, aby neprispievali k negatívnemu stavu v krajine nezodpovedným prístupom.

Spolu a zodpovedne


„Prvoradé by malo byť striktné dodržiavanie všetkých, vládou prijatých, opatrení v boji proti pandémii. Iba spolu a zodpovedne môžeme zvládnuť tento boj,“ doplnila polícia.

Policajti budú od stredy 27. januára do 7. februára kontrolovať certifikáty o podstúpení testu na COVID-19. Občania sa okrem negatívneho PCR alebo antigénového testu môžu preukázať aj potvrdením o prekonaní ochorenia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia registruje na Slovensku od začiatku roka dvetisíc prípadov porušenia zákazu vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzinárodný očkovací preukaz nie je novinkou a existuje už roky, pripomína konšpirátorom polícia
<< predchádzajúci článok
Rusko sa v Gruzínsku dopúšťalo výrazného porušovania ľudských práv, rozhodol európsky súd

Polícia registruje na Slovensku od začiatku roka dvetisíc prípadov porušenia zákazu vychádzania - diskusné fórum čitateľov