Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. mája 2020

Polícia už vyšetruje prípad dvoch utýraných psov z rómskej osady na východe SlovenskaKežmarskí policajti už vyšetrujú prípad mimoriadne krutého a surového utýrania dvoch psov v osade v obci Huncovce. Zvierací ombudsman spolu s Československým kastračným programom (ČSKP) v stredu ...Zdieľať
foto cskp_huncovce 676x507 21.5.2020 (Webnoviny.sk) - Kežmarskí policajti už vyšetrujú prípad mimoriadne krutého a surového utýrania dvoch psov v osade v obci Huncovce. Zvierací ombudsman spolu s Československým kastračným programom (ČSKP) v stredu informovali, že riešia prípad dvoch utýraných psov v obci Huncovce v okrese Kežmarok.

Vlčiakov brutálne utýrali


Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa projektu Zvierací ombudsman Natália Babicová. ČSKP našiel v pondelok 18. mája v rómskej osade v Huncovciach dvoch nemeckých ovčiakov utýraných obzvlášť brutálnym spôsobom. Oba psy vážnym zraneniam podľahli.

Zvierací ombudsman preto podal vo veci trestné oznámenie. Odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia PZ okamžite kontaktoval predstaviteľov ČSKP v záujme bezodkladného zistenia skutkového stavu. Ako dnes informovala polícia na sociálnej sieti, policajti začali trestné stíhanie pre týranie zvierat.

Trpeli ukrutnými bolesťami


Dobrovoľníci z Československého kastračného programu (ČSKP) začiatkom týždňa pri návšteve osady objavili psa s veľkou otvorenou sečnou ranou na chrbte.

Pes trpel ukrutnými bolesťami a nevedel sa postaviť. O pár metrov ďalej našli ďalšieho psa s veľkou reznou ranou na bruchu. Podľa svedkov psovi chceli odrezať penis.

Prvý pes uhynul počas veterinárnej operácie, druhého musel veterinár utratiť, pretože mal veľmi vážne poranenia močového ústrojenstva a obrovské bolesti.

“Týmto by sme zároveň chceli vyzvať všetkých občanov, ktorí sú svedkami týrania zvierat, majú informácie o týraní zvierat alebo majú podozrenie z týrania zvierat, aby podali trestné oznámenie a toto protiprávne konanie bezodkladne oznámili,” dodala polícia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia už vyšetruje prípad dvoch utýraných psov z rómskej osady na východe Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti pri nočnom zásahu postrelili muža, ten ohrozoval obyvateľov rodinného domu
<< predchádzajúci článok
Kia Motors v Žiline bude pokračovať vo výrobe na dve zmeny, zmeniť to ale môže vývoj dopytu na trhoch

Polícia už vyšetruje prípad dvoch utýraných psov z rómskej osady na východe Slovenska - diskusné fórum čitateľov