Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. októbra 2021

Polícia začala voči fanúšikom Spartaka a Slovana trestné stíhanie, viacero ľudí utrpelo zraneniaPri vytláčaní davu políciou zo Štadióna Antona Malatinského v Trnave bolo zranených šesť ľudí. Traja z nich boli jednorazovo ošetrení ...Zdieľať
36 676x451 18.10.2021 (Webnoviny.sk) - Pri vytláčaní davu políciou zo Štadióna Antona Malatinského v Trnave bolo zranených šesť ľudí. Traja z nich boli jednorazovo ošetrení na mieste, ďalší traja boli so zranením hlavy prevezení do trnavskej nemocnice.


Policajti zasahovali počas zápasu Spartaka Trnava a Slovana Bratislava najmä v sektore hostí. Fanúšikov Slovana za pomoci donucovacích prostriedkov vytlačili zo štadióna a v policajnom kordóne ich po Kollárovej ulici vyviedli až k vlaku na železničnej stanici.


Usporiadateľ situáciu nezvládol


„V súvislosti s konaním osôb na samotnom štadióne polícia začala trestné stíhanie pre výtržníctvo, z ktorého sú podozrivé všetky osoby, ktoré neoprávnene vošli na hraciu plochu, ale aj tí, ktorí narušili verejný poriadok. Polícia požiadala organizátora o kamerové záznamy a súčinnosť pri stotožnení konkrétnych osôb,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Zároveň pripomína, že za verejný poriadok na štadióne je v zmysle zákona o športových podujatiach zodpovedný usporiadateľ takéhoto podujatia. Polícia tvrdí, že v nedeľu usporiadateľ situáciu nezvládol.

Zápas predčasne ukončili


Počas bezpečnostných opatrení policajti riešili ešte pred zápasom tri osoby za priestupky. Dvom fanúšikom Slovana policajti uložili za porušenie zákona o športových podujatiach blokové pokuty vo výške 200 eur. Ďalší muž z fanklubu Slovana je podozrivý z vhadzovania pyrotechniky do davu.

Zápas Spartaka a Slovana, odvekých rivalov z čela tabuľky Fortuna ligy, bol označený ako rizikový. Najslávnejšie slovenské derby sa v nedeľu hralo necelú štvrťhodinu. Po tom, ako sa na ihrisko dostali tábory chuligánov z oboch strán rozhodca Glova zápas predčasne ukončil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia začala voči fanúšikom Spartaka a Slovana trestné stíhanie, viacero ľudí utrpelo zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polášek je v deblovom rebríčku ATP deviaty, Dodig hneď za ním. Králi tenisu ostali nezmenení
<< predchádzajúci článok
Sersen prekonal v drese Slovana rekordéra Kapuša, hokejista sa ale ako legenda necíti

Polícia začala voči fanúšikom Spartaka a Slovana trestné stíhanie, viacero ľudí utrpelo zranenia - diskusné fórum čitateľov