Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júna 2013

Polícia žiada ľudí, nech sú pripravení na evakuáciuNa pokyn prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara sťahuje polícia techniku do terénu (člny, ťažká ...Zdieľať
zaplavy v bratislave Zaplavená časť nábréžia za bratislavským nákupným centrom Eurovea. Foto: SITA/Diana ČernákováBRATISLAVA 4. júna (WEBNOVINY) - Na pokyn prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara sťahuje polícia techniku do terénu (člny, ťažká technika), najmä na kritické miesta oblastí povodia Dunaja. 


Polícia žiada ľudí, ktorí sú v najkritickejších oblastiach, aby boli v prípade nutnej evakuácie pripravení. To znamená, nachystali si doklady a cennosti na jedno miesto, aby si ich mohli čo najrýchlejšie zobrať so sebou.

Ak dôjde k evakuácii, polícia bude zabezpečovať ochranu majetku, aby nedošlo k rabovaniu a vykrádaniu domov evakuovaných ľudí, upozornila hovorkyňa Prezídia PZ Andrea Dobiášová.

Policajní funkcionári spolupracujú so samosprávami jednotlivých miest a obcí, v ktorých sú zriadené krízové štáby. "Na ohrozených miestach je zabezpečený zvýšený výkon služby, policajti situáciu monitorujú na území celého Slovenska, sú občanom nápomocní v maximálnej miere a intenzívne spolupracujú a technicky podporujú ostatné záchranné zložky," uviedla Dobiášová.

V prípade potreby bude polícia uzatvárať cesty a odkláňať premávku. Viac policajtov bude najmä na hrádzach a v blízkosti vodných tokov. Občanov žiadajú, aby rešpektovali dopravné značenia a pokyny policajtov, v prípade potreby sa môžu kedykoľvek obrátiť na políciu osobne alebo telefonicky na číslach 158 a 112. O aktuálnych obmedzeniach v doprave a opatreniach prijímaných políciou budeme verejnosť priebežne informovať, dodala Dobiášová.

Polícia varuje zvedavcov, aby sa nezdržiavali v blízkosti rozvodnených tokov a nepoužívali mobilné zábrany na sledovanie riek. Občania by mali pravidelne sledovať informácie o vývoji situácie, odstrániť autá, prípadne iný hnuteľný majetok z ohrozených miest. Hliadky majú oprávnenie na zakázanie vstupu do rizikových oblastí, aby zabránili zbytočným tragédiám. Policajti zároveň vyzývajú ľudí, aby boli k sebe ústretoví, neboli ľahostajní voči svojmu okoliu a hlavne voči osamelo žijúcim ľuďom a seniorom.


Dopravný podnik má na prípadnú evakuáciu pripravené vozidlá

V súvislosti so stúpajúcou hladinou Dunaja je Dopravný podnik Bratislava pripravený uvoľniť vozidlá pre evakuáciu obyvateľov z ohrozených zón v Bratislave.

Agentúru SITA o tom informovala vedúca odboru marketingu a komunikácie Dopravného podniku Bratislava Zuzana Vachová.

Ako dodala, dispečing dopravného podniku spolu s ministerstvom obrany, bratislavským magistrátom a políciou monitorujú situáciu a v prípade potreby stiahne z premávky niektoré autobusové linky na evakuáciu obyvateľov.

Bratislavský dopravca bude mať aj v noci v pohotovosti 15 veľkokapacitných autobusov.

Protipovodňové opatrenia v Bratislave si vyžiadali aj niektoré dopravné obmedzenia, od pondelka na Viedenskej ceste nepremáva linka č. 82. V prípade, že sa voda dostane až na Devínsku cestu, je možné že budú prerušené aj linky č. 28, 29 a 128 jazdiace do Devína a Devínskej Novej Vsi.

O mimoriadnych udalostiach bude Dopravný podnik Bratislava informovať na svojej internetovej stránke, o aktuálnej premávke mestskej hromadnej dopravy v Bratislave sa môžu cestujúci informovať aj na infolinke 5950 5950.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bratislava: Platí mimoriadna situácia, Dunaj odrezáva Devín od mesta (4. 6. 2013)
 Obrazom: Dunaj v Bratislave dosiahol tretí povodňový stupeň (4. 6. 2013)
 Obrazom: Celé Tyršovo nábrežie v Bratislave je pod vodou (4. 6. 2013)
 Na Dunaji platí 2. stupeň výstrahy, zrážky neustanú (3. 6. 2013)
 Hladiny riek Morava aj Dunaj stúpajú, zatvorili cesty na nábreží (3. 6. 2013)
 Vlaky z Česka na Slovensko meškajú aj štyri hodiny (3. 6. 2013)
 Obrazom: Devín zaplavila voda, stavajú zábrany (3. 6. 2013)nasledujúci článok >>
Nasaďte proti dažďu a veľkej vode protiútok – trendy gumáky!
<< predchádzajúci článok
OĽaNo chce chrániť a odmeňovať oznamovateľov korupcie

Polícia žiada ľudí, nech sú pripravení na evakuáciu - diskusné fórum čitateľov