Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. júna 2009

Politické reči voličov v Dunajskej Strede neovplyvniliDUNAJSKÁ STREDA 6. júna (WEBNOVINY) – Voličov v Dunajskej Strede mítingové prejavy a mobilizačné výzvy politikov pred eurovoľbami veľmi neovplyvnili. Vyplýva to z vyjadrení voličov, ktoré poskytli agentúre SITA po hlasovaní vo ...Zdieľať
DUNAJSKÁ STREDA 6. júna (WEBNOVINY) – Voličov v Dunajskej Strede mítingové prejavy a mobilizačné výzvy politikov pred eurovoľbami veľmi neovplyvnili. Vyplýva to z vyjadrení voličov, ktoré poskytli agentúre SITA po hlasovaní vo volebnej miestnosti. Veľký význam nepripisujú ani vyjadreniam šéfa maďarského Fideszu Viktora Orbána, že eurovoľby sú o tom, koľko poslancov bude obhajovať v EP záujmy Maďarov z Karpatskej kotliny, ani negatívnym reakciám koaličných politikov na tieto výroky. „V mojom prípade to žiadnu úlohu nehralo. Nie je to o tom, že či pán Orbán má nejaký míting," povedal Dionýz Mohacsi voliaci v Dunajskej Strede. „Také mítingy, ako mal Orbán a Csáky, to absolútne nechávam na vedľajšej koľaji, ja si vyberám podľa vlastného uváženia," uviedol ďalší volič Štefan Hidheghéty. Na margo rozhodnutia ísť voliť povedal Mohacsi: „Myslím si, že je to naše právo, jedna z možností, ako môžu malí ľudia prehovoriť do veľkej politiky". Hidheghéty si povzdychol nad predpokladanou nízkou účasťou voličov: „Škoda, veď ide o naše zastúpenie v europarlamente."


V Dunajskej Strede zatiaľ veľa ľudí k urnám nechodí. Napríklad vo volebnom okrsku číslo 2 na Základnej umeleckej škole v Dunajskej Strede z približne 1000 zapísaných voličov hlasovalo doobeda asi 60.
„Je to menej, ako bývalo v iných voľbách," uviedla predsedníčka okrskovej volebnej komisie Alžbeta Báariová. Podobná situácia je aj volebnom okrsku číslo jeden v Základnej škole Smetanov háj. „Zatiaľ môže byť tá účasť okolo šesť percent," odhadol člen komisie Jozef Báari.Zaujímavý spôsob, ako ísť voliť vymysleli miestni hasiči. Hlasovať mohli aj tí, čo boli dnes v službe, na hasičskej stanici bolo napriek tomu aj počas ich volebného aktu dosť hasičov. „Prišli tí, čo v službe nie sú, takže ja som mohol ísť hlasovať," povedal Tomáš Kollár z Hasičského a záchranného zboru.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Našli telá z nezvestného lietadla
<< predchádzajúci článok
Podľa ÚVK účasť vo voľbách stúpa nad 10 percent

Politické reči voličov v Dunajskej Strede neovplyvnili - diskusné fórum čitateľov