Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. júna 2009

Našli telá z nezvestného lietadlaBrazílske vzdušné sily v sobotu našli telá a trosky z nezvestného lietadla spoločnosti Air France, ktoré sa stratilo nad Atlantickým oceánom v pondelok. Informoval o tom hovorca Jorge Amaral. ...Zdieľať
AKTUALIZOVANÉ RECIFE 6. júna (WEBNOVINY) - Brazílske vzdušné sily v sobotu našli telá a trosky z nezvestného lietadla spoločnosti Air France, ktoré sa stratilo nad Atlantickým oceánom v pondelok. Informoval o tom hovorca Jorge Amaral. Ako dodal, časti nájdených tiel bude potrebné identifikovať a až následne bude možné tieto informácie definitívne potvrdiť. Podľa dostupných informácií sa našli zvyšky z dvoch tiel, sedadlo so sériovým číslom spoločnosti Air France vrátane batožiny a kufra s letenkou francúzskej spoločnosti. Stať sa tak malo v oblasti približne 640 kilometrov severovýchodne od brazílskeho ostrova Fernando de Noronha. Príčiny nehody ostávajú stále neznáme. Nezvestné lietadlo spoločnosti Air France však tesne pred zmiznutím z radarov vyslalo 24 automatických upozornení o zlyhaniach systémov vrátane zlyhania automatického riadenia stroja tzv. autopilota.


Lietadlo spoločnosti Air France typu Airbus 330 zmizlo z radarov na ceste z Ria de Janeiro do Paríža v pondelok. Intenzívne pátranie po stroji s 228 osobami na palube prinieslo lokalizáciu trosiek v oblasti asi 640 kilometrov od brazílskeho súostrovia Fernando de Noronha. Na mieste spozorovali aj škvrnu od paliva, ktorá sa ťahá do vzdialenosti 20 kilometrov. Brazílski vyšetrovatelia však vylúčili, že by patrili nezvestnému stroju. Príčiny nešťastia tak zostávajú aj naďalej nejasné, no nie je vylúčený ani výbuch na palube stroja, keďže podľa leteckých analytikov sa všetko muselo udiať veľmi rýchlo a s katastrofálnymi dôsledkami. Svoje tvrdenia opierajú o fakt, že stroj nestihol vyslať ani núdzový signál vysielaný na medzinárodnej frekvencii. Francúzi v piatok vyslali do vôd Atlantického oceánu jadrovú ponorku s cieľom nájsť čiernu skrinku.

SITA_AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Nezvestné lietadlo vyslalo 24 varovaní (6. 6. 2009)
 Trosky lietadla nepatria letu 447 (5. 6. 2009)
 Havarované lietadlo bude hľadať jadrová ponorka (5. 6. 2009)
 Air France sa vyhrážali bombou (4. 6. 2009)
 Video: Podarilo vyloviť niekoľko predmetov, ktoré patrili cestujúcim. (4. 6. 2009)
 Lietadlo Air France spadlo do oceánu (3. 6. 2009)
 Trosky lietadla sa vydali hľadať lode aj ponorky (3. 6. 2009)
 V Atlantiku objavili ďalšie trosky lietadla (3. 6. 2009)nasledujúci článok >>
Na východe je o voľby malý záujem
<< predchádzajúci článok
Politické reči voličov v Dunajskej Strede neovplyvnili

Našli telá z nezvestného lietadla - diskusné fórum čitateľov