Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. augusta 2009

Politika, ciele a metódy Hroncovej bránia Bučkovi viesť činohruPolitika, ciele a metódy generálnej riaditeľky Slovenského národného divadla (SND) Silvie Hroncovej sú dôvodom odstúpenia riaditeľa Činohry SND a dlhoročného člena hereckého súboru Štefana ...Zdieľať
BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Politika, ciele a metódy generálnej riaditeľky Slovenského národného divadla (SND) Silvie Hroncovej sú dôvodom odstúpenia riaditeľa Činohry SND a dlhoročného člena hereckého súboru Štefana Bučka. "Po odstúpení vedenia Opery SND a po vlastnom starostlivom zvážení som sa rozhodol abdikovať z funkcie riaditeľa Činohry SND. Vo funkcii som pôsobil celú divadelnú sezónu, ale, ako som uviedol v abdikačnom liste pani generálnej riaditeľke, počas tohto obdobia som si stále viac uvedomoval, že naše pohľady na vedenie divadla, vymedzenie kompetencií a systém práce sa čoraz viac rozchádzajú. Napriek iným pozitívam mi personálna politika a koncepčno-organizačné ciele a metódy pani generálnej riaditeľky bránia naďalej zmysluplne zastávať svoj post," píše Bučko v stanovisku.


Bučko sa funkcie vzdal v stredu. Odstúpila však aj Hroncová, ktorá príčiny odchodu neuviedla. "Minister súhlasil s abdikáciou Silvie Hroncovej na funkciu generálnej riaditeľky SND," informoval vo vyhlásení hovorca rezortu kultúry Jozef Bednár. Pripomenul, že to ministerstvo považuje "za správny krok". V stredu jej podľa vyhlásenia ministerstva kultúry vyjadrili nedôveru riaditeľ Opery SND Pavol Smolík a riaditeľ Činohry Štefan Bučko. "V najbližších dňoch minister kultúry rozhodne o tom, kto bude poverený dočasným zastupovaním generálneho riaditeľa SND," informoval Bednár. Uviedol, že na pozíciu bude vyhlásené výberové konanie. Podľa informácií denníka Sme by mal divadlo dočasne viesť Smolík, ktorý ale v utorok tiež podal výpoveď.

Hroncová bola vo funkcii od 2. júna 2006, predtým bola riaditeľkou Divadelného ústavu v Bratislave. Bučko viedol činohru od 15. septembra 2008. Vo funkcii vtedy nahradil svojho hereckého kolegu Juraja Slezáčka. Okrem riaditeľa Opery SND Pavla Smolíka odstúpili v utorok aj šéfdirigent Rastislav Štúr a dramaturg Slavomír Jakubek. Hroncová ich abdikačné listy akceptovala. Dôvody svojho rozhodnutia neuviedli, vraj odišli bez udania dôvodu. Smolíka vedením Opery SND poverili 8. decembra 2008, funkciu dočasne prevzal po odchode Gabriely Beňačkovej. Štúr bol šéfdirigentom národnej opery od októbra 2008, Slavomír Jakubek pôsobil ako dramaturg a manažér Opery SND od marca 2005.

SND je konzervatívne, neznieslo inovácie, uviedla Hroncová

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Z funkcie odstúpila generálna riaditeľka a šéf činohry (27. 8. 2009)
 Odstúpilo vedenie Opery Slovenského národného divadla (26. 8. 2009)
 Činohru SND trápi javisko, balet a operu bufet bez vody a elektriny (6. 5. 2008)nasledujúci článok >>
Najmladší väzeň z Guantánama zažaluje USA
<< predchádzajúci článok
K dotácii súkromnej firme pomohol aj poradca ministra Turského

Politika, ciele a metódy Hroncovej bránia Bučkovi viesť činohru - diskusné fórum čitateľov

Bezprizorní27.8. 18:59:29