Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júla 2023

Poľsko presúva na východ krajiny tisícky vojakov, rastú obavy z prítomnosti wagnerovcov v BieloruskuPoľsko v sobotu začalo s presunom vyše tisícky vojakov na východ krajiny. Dôvodom sú zvyšujúce sa obavy spojené s prítomnosťou bojovníkov ruskej Wagnerovej ...Zdieľať
migration_poland_belarus_95949 0b37478609ce4543b0c42e2425a5caaa 676x451 9.7.2023 (SITA.sk) - Poľsko v sobotu začalo s presunom vyše tisícky vojakov na východ krajiny. Dôvodom sú zvyšujúce sa obavy spojené s prítomnosťou bojovníkov ruskej Wagnerovej skupiny v Bielorusku, ktorá by mohla viesť k zvýšenému napätiu na bielorusko-poľských hraniciach. Na svojej webstránke o tom informuje denník The Guardian.

Poľsko nasadilo vojakov aj policajtov


Poľský minister obrany Mariusz Błaszczak na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že na východ Poľska smeruje viac ako tisíc vojakov a takmer 200 jednotiek techniky z 12. a 17. mechanizovanej brigády.

„Je to demonštrácia našej pripravenosti reagovať na pokusy o destabilizáciu blízko hraníc našej krajiny," vyjadril sa.

Poľsko minulý týždeň uviedlo, že vyšle 500 policajtov, aby posilnili bezpečnosť na hraniciach s Bieloruskom.

Obavy z nestability v regióne


Rozhodnutie ruského vodcu Vladimira Putina ponúknuť žoldnierom Wagnerovej skupiny presunúť sa po ich krátkom povstaní do Bieloruska vyvolalo medzi spojencami NATO na východnom krídle obavy z väčšej nestability v regióne. Jeden z veliteľov wagnerovcov sa v sobotu vyjadril, že skupina sa pripravuje na presun do Bieloruska.


Zdroj: SITA.sk - Poľsko presúva na východ krajiny tisícky vojakov, rastú obavy z prítomnosti wagnerovcov v Bielorusku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo práce chce zlepšiť odmeňovanie zamestnancov sociálnoprávnej ochrany detí, osobný príplatok má byť vyšší
<< predchádzajúci článok
Dav odporcov vtrhol na LGBT festival, zakladali ohne a účastníkov museli evakuovať (video)