Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. augusta 2022

Poľsko zaznamenalo nárast afrických migrantov prichádzajúcich cez RuskoPoľskí predstavitelia vo štvrtok informovali, že registrujú zmenu migrácie cez hranice s Bieloruskom. Väčšina ...Zdieľať
migration_poland_belarus_59160 329ef20810b04b01abe5a9393cf89412 676x451 4.8.2022 (Webnoviny.sk) - Poľskí predstavitelia vo štvrtok informovali, že registrujú zmenu migrácie cez hranice s Bieloruskom. Väčšina ľudí, ktorí sa ilegálne pokúšajú vstúpiť do krajiny, sú teraz podľa nich Afričania, ktorí najprv vycestovali do Ruska.


Predtým bola väčšina migrantov z Blízkeho východu. Medzi africkými migrantmi sú pritom podľa nich takí, čo prechádzajú cez Rusko, blízkeho spojenca a suseda Bieloruska, i takí, čo boli v Rusku dlhšie.

Súčasť operácie


V stanovisku, ktoré poľská vláda agentúre The Associated Press zaslala e-mailom, migráciu označujú za súčasť „hybridnej operácie zameranej na destabilizáciu východného krídla NATO“.

Majú ruské víza a do Bieloruska prichádzajú cez Rusko,“ vyjadril sa pre AP poľský Národný bezpečnostný úrad.

Majú vydané študijné alebo pracovné víza, no podľa výpovedí, ktoré poskytli hraničnej stráži, nikdy nemali také plány a víza využili len na to, aby sa dostali na migračnú trasu,“ uviedli ďalej s tým, že ruské úrady sprostredkúvajú vydávanie víz, pričom medzi migrantmi sú aj ľudia, ktorí boli v Rusku dlhšie.

Migračná cesta


Konanie Ruska a Bieloruska potvrdzuje, že umelo vytvorenú migračnú cestu kontrolujú a koordinujú tieto dva režimy a v budúcnosti by sme mali očakávať len ďalšie zintenzívnenie hybridnej operácie zameranej na destabilizáciu východného krídla NATO,“ dodali poľskí predstavitelia.

V júli zaznamenali 914 pokusov o nelegálne prekročenie poľských hraníc z Bieloruska.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko zaznamenalo nárast afrických migrantov prichádzajúcich cez Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko na Ukrajine čelí nedostatku personálu a teraz hľadá alternatívy, zmenilo aj spôsob boja
<< predchádzajúci článok
Teploty presiahli 50 stupňov Celzia, štátni zamestnanci Iraku tak dostali deň voľna