Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. augusta 2022

Rusko na Ukrajine čelí nedostatku personálu a teraz hľadá alternatívy, zmenilo aj spôsob bojaRusko čelí počas pokračujúcej ofenzívy na Ukrajine nedostatku personálu a podľa západných predstaviteľov tak muselo nájsť nielen alternatívne metódy náboru, ale aj ...Zdieľať
russia_ukraine_27343 7e4dfd2c481144db94db3a84aa174b99 676x451 5.8.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko čelí počas pokračujúcej ofenzívy na Ukrajine nedostatku personálu a podľa západných predstaviteľov tak muselo nájsť nielen alternatívne metódy náboru, ale aj prispôsobiť svoj spôsob boja. Informuje o tom spravodajský portál CNN.


Myslíme si, že verbovali vo väzeniach a evidentne spolupracujú aj so súkromnými vojenskými spoločnosťami,“ konštatovali podľa CNN západní predstavitelia s tým, že počty mŕtvych a zranených na ruskej strane sú nesmierne vysoké „s čím Rusi vôbec nepočítali“.


Predpokladajú pritom, že Rusko prišlo o približne 75-tisíc mužov, vrátane asi 20-tisíc mŕtvych a 55-tisíc zranených. „Majú skutočné problémy vyplniť personálne medzery. Väčšina (novších) regrútov stále prichádza skôr z vidieckych oblastí ako z miest, čo je podľa nás úmyselné, no majú skutočné problémy vyplniť medzery,“ uviedli s tým, že práve preto Rusi začínajú siahať po alternatívnych mechanizmoch verbovania.

Moskva podľa nich mení aj spôsob, akým ruské sily fungujú na bojisku. „Rusko zmenilo svoj spôsob boja, aby sa prispôsobilo redukcii personálu a kvalifikovaného personálu, takže bojujú v menších formáciách. To im v istom zmysle zjednodušuje fungovanie, no zároveň to limituje progres, ktorý môžu dosiahnuť,“ vysvetlili.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko na Ukrajine čelí nedostatku personálu a teraz hľadá alternatívy, zmenilo aj spôsob boja © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Menej drag queens a viac Chucka Norrisa. Orbán si za prejav vyslúžil nadšený potlesk
<< predchádzajúci článok
Poľsko zaznamenalo nárast afrických migrantov prichádzajúcich cez Rusko