Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. decembra 2022

Poľsko zmenilo postoj a od Nemecka prijme systém PatriotPoľský minister obrany Mariusz Blaszczak v utorok povedal, že jeho krajina napokon prijme systém protivzdušnej obrany ...Zdieľať
patriot 676x463 7.12.2022 (Webnoviny.sk) - Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak v utorok povedal, že jeho krajina napokon prijme systém protivzdušnej obrany Patriot, ktorý Nemecko minulý mesiac ponúklo na nasadenie v Poľsku.Návrh z Berlína prišiel po tom, ako v Poľsku pri hraniciach s Ukrajinou spadla zblúdilá strela a zabila dvoch poľských mužov. Poľsko a NATO uviedli, že sa domnievajú, že išlo o ukrajinskú raketu, ktorú vystrelili, keď sa krajina 15. novembra chránila masívnym ruským raketovým útokom.


Blaszczak pôvodne akceptoval ponuku, ale líder poľskej vládnucej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski povedal, že si myslí, že systém Patriot by mal byť umiestnený na Ukrajine. Blaszczak a ďalší poľskí lídri tak nasledovali jeho líniu. Blaszczak v utorok na Twitteri uviedol, že ho mrzí, že Nemecko nechce umiestniť systém Patriot na Ukrajinu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko zmenilo postoj a od Nemecka prijme systém Patriot © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pod názvom Seyfor vstupuje technologická skupina Solitea do novej éry a chystá ďalšiu expanziu
<< predchádzajúci článok
Najviac žien na Slovensku žije v Prešovskom kraji, sú známe aj ďalšie výsledky zo sčítania obyvateľov