Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. januára 2021

Pomáhali ste pri plošnom testovaní? Odmena vás neoberie o nárok na pandemický rodičovský príspevokOdmena za činnosť vykonávanú pri plošnom testovaní nebude dôvodom na zánik nároku na pandemický rodičovský príspevok. V stredu o tom rozhodla vláda. Ak sa rodič ako poberateľ tejto dávky ...Zdieľať
20.1.2021  - Odmena za činnosť vykonávanú pri plošnom testovaní nebude dôvodom na zánik nároku na pandemický rodičovský príspevok. V stredu o tom rozhodla vláda.


Ak sa rodič ako poberateľ tejto dávky zapojí do plošného testovania a dostane za to odmenu, nestratí tak nárok na pandemický rodičovský príspevok.

 

 

Výnimku využije asi 250 poberateľov


Ministerstvo práce a sociálnych vecí odhaduje, že túto možnosť využije približne 250 zo súčasných 8,6-tisíca poberateľov pandemického rodičovského príspevku.

"Zabezpečí sa tým, aby oprávneným osobám, ktoré poberajú tzv. pandemický rodičovský príspevok, naň nezanikol nárok v prípade, že sa budú podieľať na realizovaní opatrení súvisiacich s riešením krízovej situácie," uviedlo ministerstvo práce.

 

 

Pandemický rodičovský príspevok


Tzv. pandemický rodičovský príspevok štát v čase koronakrízy poskytuje tým rodičom, ktorým by inak na túto dávku zanikol nárok. Ide o prípady, keď dieťa počas súčasnej krízovej situácie dovŕšilo tri roky alebo šesť rokov, ak ide o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom.

Na rozdiel od štandardného rodičovského príspevku pri pandemickom rodičovskom príspevku rodič nesmie mať príjem zo zamestnania, z podnikania alebo nárok na dávky sociálneho poistenia, prípadne na dôchodok z druhého alebo tretieho penzijného piliera. Výnimkou však po novom bude odmena za činnosť pri plošnom testovaní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pomáhali ste pri plošnom testovaní? Odmena vás neoberie o nárok na pandemický rodičovský príspevok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opitý muž ukradol auto a vrazil do stĺpa, skončil v cele a ľudia bez elektriny (foto)
<< predchádzajúci článok
V Nemecku predĺžia lockdown do polovice februára, vláda tak reaguje na výskyt nových kmeňov COVID-19

Pomáhali ste pri plošnom testovaní? Odmena vás neoberie o nárok na pandemický rodičovský príspevok - diskusné fórum čitateľov