Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. januára 2021

V Nemecku predĺžia lockdown do polovice februára, vláda tak reaguje na výskyt nových kmeňov COVID-19Pandemické opatrenia budú v Nemecku platiť najmenej do polovice februára. V utorok to oznámila kancelárka Angela Merkelová. Šírenie ...Zdieľať
gettyimages 1130208883 676x451 20.1.2021  - Pandemické opatrenia budú v Nemecku platiť najmenej do polovice februára. V utorok to oznámila kancelárka Angela Merkelová.


Šírenie nákazy sa v posledných dňoch stabilizovalo, čo naznačuje, že existujúce obmedzenia sú efektívne. Experti však podľa kancelárky vidia súvislosť medzi rastúcimi počtami infikovaných osôb vo Veľkej Británii a Írsku a výskytom nových kmeňov koronavírusu, ktoré sa v Nemecku šíria rýchlejšie ako jeho skoršie varianty.

Reštaurácie, väčšina obchodov a škôl zostanú zatvorené najmenej do 14. februára. Po novom tiež od ľudí vyžadujú, aby v prostriedkoch verejnej dopravy alebo obchodoch namiesto bežných rúšok nosili respirátory. Práca z domu sa odporúča všade, kde je to možné.

„Naše úsilie o spomalenie šírenia vírusu je vážne ohrozené," varovala Merkelová.

V Nemecku pribudlo v utorok 11 369 pozitívne testovaných osôb a zomrelo ďalších 989 ľudí. Celkovo si pandémia v krajine doteraz vyžiadala už takmer 49-tisíc obetí.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Nemecku predĺžia lockdown do polovice februára, vláda tak reaguje na výskyt nových kmeňov COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pomáhali ste pri plošnom testovaní? Odmena vás neoberie o nárok na pandemický rodičovský príspevok
<< predchádzajúci článok
Spoločnosť FedEx plánuje ušetriť stovky miliónov eur, v Európe prepustí tisíce ľudí

V Nemecku predĺžia lockdown do polovice februára, vláda tak reaguje na výskyt nových kmeňov COVID-19 - diskusné fórum čitateľov