Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2011

Poplatok za vjazd do nemocnice sa podľa riaditeľa osvedčilPoplatok za vjazd autom do Fakultnej nemocnice v Trnave sa podľa riaditeľa Gabriela Paveleka osvedčil. Na cestách zdravotníckeho zariadenia je podľa neho poriadok a ...Zdieľať
nemocnica Foto: Ilustračné foto: SITA/Richard Nemec TRNAVA 12. júna (WEBNOVINY) - Poplatok za vjazd autom do Fakultnej nemocnice v Trnave sa podľa riaditeľa Gabriela Paveleka osvedčil. Na cestách zdravotníckeho zariadenia je podľa neho poriadok a nemocnica má aj zaujímavý príjem. Najviac však oceňuje, že z nemocnice sa stratili autá, ktorých vodiči si cez areál len skracovali cestu. Jedno euro za vjazd vyberajú vrátnici od februára.

V prvých dvoch mesiacoch nemocnica vybrala priemerne 4 500 eur mesačne, teraz čiastka postupne klesá. Príjem v prvých mesiacoch podľa technického námestníka Martina Neštického ovplyvnil nákup čipových kariet zamestnancami. ,,Nemocnica má 1200 zamestnancov, ročné karty majú za poplatok desať eur,“ povedal Neštický. Karty za sedemnásť eur majú aj dodávatelia tovarov a služieb, podľa Neštického si ich však môže kúpiť ktokoľvek. Kto nechce platiť, má možnosť parkovať zadarmo v tesnej blízkosti nemocnice.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Páchateľ v kukle prepadol v noci čerpaciu stanicu
<< predchádzajúci článok
SNS: Za referendum o slovenčine sa podpísalo 100-tisíc ľudí

Poplatok za vjazd do nemocnice sa podľa riaditeľa osvedčil - diskusné fórum čitateľov