Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. decembra 2012

Poprad prišiel o pravidelné letecké linky, Poliaci to baliaLetisko Poprad - Tatry je opäť bez pravidelných leteckých liniek. Plánované pravidelné lety na zimnú sezónu do Varšavy a Gdańska, ktoré boli jedinými na popradskom letisku, bude poľská ...Zdieľať
letisko poprad POPRAD 6. decembra (WEBNOVINY) - Letisko Poprad - Tatry je opäť bez pravidelných leteckých liniek.


Plánované pravidelné lety na zimnú sezónu do Varšavy a Gdańska, ktoré boli jedinými na popradskom letisku, bude poľská regionálna letecká spoločnosť Eurolot prevádzkovať len počas blížiacich sa vianočných a novoročných sviatkov.

Avizované lety z Poznane nebude prevádzkovať vôbec. Dôvody zrušenia pravidelných liniek poľským leteckým dopravcom riaditeľka popradského letiska Ivana Herkeľová nepozná.

Ešte pred asi dvoma mesiacmi pritom vedenie popradského letiska rokovalo so spoločnosťou o pridaní linky do Poznane, krátko nato však oznámila úplné zrušenie liniek z Poľska na Slovensko. Podľa Herkeľovej je zvláštne, že spoločnosť Eurolot zrušila pravidelné linky krátko pred hlavnou lyžiarskou sezónou.

Linky z Popradu do Poľska mali priemernú vyťaženosť okolo 53 %. Počas prázdnin vyťaženosť liniek stúpala. Takýto vývoj očakávala riaditeľka aj počas nadchádzajúcej zimnej sezóny. Neočakávané rozhodnutie poľského dopravcu prekvapilo podľa Herkeľovej nielen ich, ale aj Slovenskú agentúru cestovného ruchu a Oblastnú organizáciu cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, ktoré tieto lety propagovali a podporovali. Negatívny dopad tohto rozhodnutia najviac zasiahne hotely v Tatrách, ktoré už ponúkali pobytové balíky spolu s letenkami svojim klientom.
 
Lacné letenky

Okrem prázdninových letov poľského dopravcu budú od Vianoc do polovice januára lietať do Popradu charterové lety s ruskými a ukrajinskými lyžiarmi z Moskvy, Kyjeva a Charkova. Na popradskom letisku by mali pristávať lietadlá hlavne v dňoch 28. decembra a 3. a 10. januára. Za 11 mesiacov roku 2012 prešlo cez Letisko Poprad-Tatry 29 500 cestujúcich, čo je o 28 % viac ako za rovnaké obdobie minulého roku. Počet pohybov lietadiel narástol o sedem percent.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hillary Clintonová sa stretne s Lavrovom, preberú Sýriu
<< predchádzajúci článok
Biedna Severná Kórea míňa milióny na kult dynastie Kimov