10. júna 2022

Portugalsko zdolalo Česko 2:0 a vedie tabuľku pred Španielskom

Na čele tabuľky figuruje Portugalsko o dva body pred Španielskom, o ďalší bod menej získalo Česko a posledné je Švajčiarsko, ktoré prehralo všetky tri zápasy.

Futbalisti Portugalska zvíťazili v 3. kole Ligy národov a pripísali si druhý triumf do tabuľky 2. skupiny A-divízie. Vo štvrtok doma zdolali Česko 2:0. V ďalšom zápase zvíťazili Španieli na pôde Švajčiarska 1:0.

V Lisabone mali prvú šancu Česi, ale Jan Kuchta trafil brankára. Vzápätí, v 33. minúte otvoril skóre Joao Cancelo a o päť minút neskôr spečatil triumf domácich Goncalo Guedes.

Španieli rozhodli o triumfe už v 13. minúte, keď Pablo Sarabia dostal krížnu prihrávku pred bránku a zblízka poslal loptu do siete. Na čele tabuľky figuruje Portugalsko o dva body pred Španielskom, o ďalší bod menej získalo Česko a posledné je Švajčiarsko, ktoré prehralo všetky tri zápasy.

Český hráč Ondřej Lingr kontroluje loptu vo -futbalovom zápase 3. kola Ligy národov Portugalsko - Česko v Lisabone 9. júna 2022.

Vo 4. skupine B-divízie zvíťazili Srbi vo Švédsku gólom Luku Joviča a sú na druhom mieste tabuľky o bod za Nórskom, ktoré doma iba remizovalo so Slovinskom 0:0.

V "céčku" sa naďalej darí Gruzíncom, ktorí zvíťazili v Severnom Macedónsku 3:0 a po troch dueloch majú vo 4. skupine plný počet bodov. Takisto aj Gréci, ktorí si rovnakým výsledkom poradili doma s Cyprom.

3. San Maríno 2 0 0 2 0:4 0

Tampa otočila sériu s Rangers z 0:2 na 3:2 a je krôčik od tretieho finále NHL za sebou (video)
Koniec pred bránami semifinále, Slováci prehrali s Azerbajdžanom 0:1