Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. septembra 2021

Poslanci novelou zákona odstránili nespravodlivosť pri poskytovaní príspevkov na kompenzáciu ŤZPParlament v utorok schválil poslaneckú novelu zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia (ŤZP). Novela zákona odstraňuje ...Zdieľať
gettyimages 873015278 676x451 28.9.2021 (Webnoviny.sk) - Parlament v utorok schválil poslaneckú novelu zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia (ŤZP).


Novela zákona odstraňuje nespravodlivosť pri poskytovaní peňažných príspevkov na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia.

Ide o prípad, ak fyzická osoba s ŤZP vlastní okrem majetku, ktorý sa nepovažuje za majetok (napríklad nehnuteľnosť, v ktorej býva), aj ďalší majetok, s ktorým nemôže samostatne nakladať.

Takáto situácia nastáva, keď osoba vlastní nehnuteľný majetok ako súčasť nerozdeleného bezpodielového vlastníctva manželov po rozvode manželov, súd však ešte o návrhu nerozhodol.

„V týchto prípadoch je namieste, aby štát pri poskytovaní peňažných príspevkov na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia túto situáciu zohľadnil,“ uviedli koaliční poslanci.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci novelou zákona odstránili nespravodlivosť pri poskytovaní príspevkov na kompenzáciu ŤZP © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Traja podvodníci okrádali predavačov v Prešove, použili pritom triky s rozmieňaním peňazí
<< predchádzajúci článok
Prezidentka Čaputová sa v prejave vyhla niektorým otázkam a kto čakal zdrvujúcu kritiku vlády, bol sklamaný

Poslanci novelou zákona odstránili nespravodlivosť pri poskytovaní príspevkov na kompenzáciu ŤZP - diskusné fórum čitateľov