Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. apríla 2021

Poslanci OĽaNO chcú zmierniť tresty za držbu marihuany, zvýšiť chcú aj množstvo pre osobnú spotrebuHnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) je otvorené debate o zmierňovaní „drakonických“ trestov ...Zdieľať
gettyimages 146967521 676x349 13.4.2021 (Webnoviny.sk) - Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) je otvorené debate o zmierňovaní „drakonických“ trestov za držbu marihuany. Poslanci Juraj Krúpa, Kristián Čekovský, Monika Kozelová a Anna Mierna to uviedli na utorkovej tlačovej besede.


„Nie je možné, aby väčšinou mladým ľudom za nejakú nerozvážnosť hrozil trest odňatia slobody tak dlhý, že sa to rovná trestu za ťažké delikty,“ povedal Krúpa. Podľa poslanca je potrebné rozlišovať medzi ľuďmi, ktorí marihuanu využívajú na osobnú potrebu a jeho dílermi.

Debatovať budú na poslaneckom klube


Poslanec Kristián Čekovský informoval, že sa o téme trestov za držbu marihuany budú rozprávať na poslaneckom klube a v rámci koalície.

„Aby sme tie naše jednotlivé návrhy, na ktorých pracujeme, čím skôr zjednotili a predložili buď už na túto schôdzu, alebo najneskôr na tú ďalšiu,“ dodal Čekovský.

Droga s liečivými účinkami


„Na stole je jeden návrh, o ktorom sa budeme rozprávať. Ten v podstate zníži tieto tresty niekde na úroveň troch rokov a zvyšuje množstvo pre osobnú spotrebu na 15 násobok toho čo máme dnes. Je to na diskusiu. Pretože, ak to máte na osobnú spotrebu, stále vám hrozia tri roky,“ vysvetlil Krúpa.

Časť poslancov hnutia OĽaNO nevylúčila aj možnosť postupnej dekriminalizácie marihuany. Ako v tlačovej správe informoval Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia, predchádzať by tomu však mala komplexná odborná i politická diskusia.

Monika Kozelová pripomenula, že marihuana má aj liečivé účinky. „Často sa stávalo, že v prípade, ak niekto mal pri sebe cigaretu s marihuanou a zastavili ho príslušníci polície, tak ho odsúdili napriek tomu, že ju mal len preto, lebo mu pomáhala prekonať chorobu,“ doplnila.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci OĽaNO chcú zmierniť tresty za držbu marihuany, zvýšiť chcú aj množstvo pre osobnú spotrebu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gyimesi vstúpil do politiky nešťastne a chybu pri jeho výbere urobil aj Matovič, myslí si Demeš
<< predchádzajúci článok
Kollár už oznámil Čaputovej meno kandidáta na šéfa SIS, vymenovaný by mohol byť už budúci týždeň

Poslanci OĽaNO chcú zmierniť tresty za držbu marihuany, zvýšiť chcú aj množstvo pre osobnú spotrebu - diskusné fórum čitateľov