23. apríla 2008

Poslednými postupujúcimi v NHL Philadelphia a San Jose

Osmičku tímov postupujúcich do semifinále play off oboch konferencií NHL doplnili v utorok po záverečných siedmych zápasoch sérií hokejisti Philadelphie na východe a San Jose na západe. Dramatický ...

NEW YORK 23. apríla (WEBNOVINY) - Osmičku tímov postupujúcich do semifinále play off oboch konferencií NHL doplnili v utorok po záverečných siedmych zápasoch sérií hokejisti Philadelphie na východe a San Jose na západe. Dramatický duel s rozuzlením až v predĺžení videli diváci vo Washingtone, napokon sa však tešili z postupu hostia. Postaral sa o to v 7. min prvého predĺženia krídelník Joffrey Lupul. "Letci" si v semifinále Východnej konferencie zmerajú sily s Montrealom. Výsledok série znamená, že pre potreby slovenskej reprezentácie pripravujúcej sa na majstrovstvá sveta v Kanade by mohol byť k dispozícii obranca Capitals Milan Jurčina. V druhom súboji o všetko uspel domáci tím San Jose Sharks, ktorý pred začiatkom vyraďovacej fázy mnohí pasovali za nového držiteľa Stanleyho pohára. Flames však "žralokov" z Kalifornie poriadne potrápili a sériu dotiahli až do 7. zápasu. V tom rozhodla o postupujúcom druhá tretina, v ktorej zúročil svoje skúsenosti Jeremy Roenick, strelil dva góly, tretí s prívlastkom víťazný pridal Joe Pavelski a osud kanadského tímu ešte pred druhou sirénou spečatil Devin Setoguchi. Sharks sa prebojovali do druhého kola play off štvrtý raz v rade, v semifinále konferencie narazia na svojho rivala z Pacifickej divízie Dallas. Východná konferencia: Washington - Philadelphia 2:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1) - konečný stav série 3:4 Západná konferencia: San Jose - Calgary 5:3 (1:1, 4:1, 0:1) - konečný stav série 4:3 Dvojice semifinále konferencií play off NHL:Východná konferencia Montreal - Philadelphia Pittsburgh - New York Rangers Západná konferencia Detroit - Colorado San Jose - Dallas