23. apríla 2008

Vysoké víťazstvo a exhibičný výkon Hornets v NBA

Všetky tri hostiteľské tímy dokázali v utorok v zámorskej NBA využiť domáce prostredie na zvýšenie vedenia v sérii na 2:0, keď New Orleans zdolalo Dallas vysoko 127:103, San Antonio vyhralo nad ...

WASHINGTON 23. apríla (WEWBNOVINY) - Všetky tri hostiteľské tímy dokázali v utorok v zámorskej NBA využiť domáce prostredie na zvýšenie vedenia v sérii na 2:0, keď New Orleans zdolalo Dallas vysoko 127:103, San Antonio vyhralo nad Phoenixom 102:96 a Orlando sa tešilo z najtesnejšieho víťazstva 104:103 nad Torontom. V Orlande začali Magic proti Raptors výborným výkonom v prvej štvrtine, náskok však hneď v nasledujúcej časti hry stratili a v druhom polčase to už bol vyrovnaný súboj so zaujímavým rozuzlením. Toronto po väčšinu zápasu ťahalo za kratší koniec, ale niečo viac ako minútu pred koncom prebralo vedenie 101:100 po troch trojkách v rade - jednej z rúk Carlosa Delfina a dvoch Joseho Calderona. Následne však Hedo Türkoglu odvážnym prienikom po pravej strane upravil na 102:101 a dvoma trestnými hodmi poslal Magic do trojbodového náskoku. Raptors už potom dokázali iba znížiť na rozdiel jedného bodu vďaka pokusu Delfina, keď možnosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu zahodil 1,9 sekundy pred koncom Chris Bosh. Druhý zápas v rade s minimálne 20 bodmi i doskokmi zaznamenal Dwight Howard. Toronto podobne ako v prvom zápase nechalo utiecť súpera hneď v úvode duelu, pričom Magic tentoraz výrazne dominovali v podkošovom priestore. "Z nejakého dôvodu vždy za súperom zaostaneme. Je dosť rozdiel, či hráte vyrovnanú partiu od začiatku zápasu, alebo musíte doťahovať vysoký náskok súpera,“ vyjadril sa k problémovým vstupom svojho tímu do súbojov kouč Sam Mitchell, ktorý oproti prvému zápasu nechal na lavičke sedieť nováčika Jamaria Moona a namiesto neho do základu postavil Andreu Bargnaniho. Zmeny v zostave sľúbil aj v treťom dueli na ihrisku jediného kanadského tímu v súťaži. Zo stretnutia v New Orleans sa vykľula exhibícia domácich Hornets. Tú odštartoval nádherný protiútok hneď v úvodných minútach, keď najprv Tyson Chandler zblokoval pokus Jerryho Stackhousa a následne mu na druhej strane ihriska poslal pod kôš nádhernú prihrávku do výskoku Chris Paul. Hornets potom spustili na Mavericks uragán v podobe 17 brejkov v prvej 12-minútovke, polčasového double-double v podaní Paula, klubového rekordu v počte bodov v prvej polovici zápasu play off, celkového počtu bodov, ako aj počtu premenených trojkových pokusov (10 - päť z nich v podaní Peju Stojakoviča). Ďalší rekord Hornets utvoril Paul so 17 asistenciami na konci duelu, čím prekonal Muggsyho Boguesa z roku 1993, ktorý dokázal prihrať spoluhráčom na 15 košov. "Sledovať Chrisa, ako sa stáva najlepším rozohrávačom v lige, ako posúva svoju hru na stále vyššiu úroveň, je úžasné. Je určite jedným z najlepších hráčov súťaže,“ nadšene hodnotil progres 22-ročného hráča tréner Byron Scott. Suns stratili aj v druhom zápase na ihrisku Spurs dvojciferný náskok z prvej polovice duelu a "vďaka" výborným výkonom Tonyho Parkera a najlepšieho striedajúceho hráča súťaže Manu Ginobiliho prehrali napokon o šesť bodov. Parker a Ginobili sa nebáli 145-kilogramového O`Neala a neustálymi "nájazdmi“ na kôš zaznamenali dohromady 61 bodov. "Manu a Tony boli dnes v podstate celý večer pod košom a dávali cez ich obra jeden kôš za druhým. Proste skvelý výkon v ich podaní,“ pochválil svojich spoluhráčov hrdina predchádzajúceho duelu Tim Duncan, ktorý sa v tomto súboji nevyznamenal žiadnym prekvapujúcim ťahom v podobe z jeho rúk nezvyčajnej trojky v rozhodujúcich sekundách, konto súpera však zaťažil 18 bodmi a ziskom 17 od koša odrazených lôpt. Hosťujúci Steve Nash vidí dôvody druhej prehry v strate ofenzívnej koncentrácie v druhom polčase: "V druhej polovici sme jednoducho v útoku nestíhali. Najmä v tretej štvrtine sme boli neproduktívni. A to bolo kľúčové.“ Výsledky - utorok: Západná konferencia New Orleans (2.) - Dallas (7.) 127:103 - stav série 2:0 Najviac bodov: Paul 32 (17 asistencií), David West 27, Stojakovič 22 - Nowitzki 27, Bass 19, J. Terry 16, štvrtiny: 39:29, 28:22, 32:28, 28:24, 17 855 divákov San Antonio (3.) - Phoenix (6.) 102:96 - stav série 2:0 Najviac bodov: T. Parker 32, Ginobili 29, Duncan 18 (17 doskokov) - Stoudemire 33, Nash 23 (10 asistencií), S. O`Neal 19 (14 doskokov), štvrtiny: 26:35, 28:26, 27:11, 21:24, 18 797 divákov Východná konferencia Orlando (3.) - Toronto (6.) 104:103 - stav série 2:0 Najviac bodov: D. Howard 29 (20 doskokov), Nelson a Lewis po 18 - Bosh 29 (10 doskokov), Kapono 20, Calderon 18, štvrtiny: 35:18, 24:39, 24:21, 21:25, 17 519 divákov SITA