Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Potrebujete ísť na jednodňovú chirurgiu? Union zvyšuje jej dostupnosťZ dôvodu nastupujúcej tretej vlny pandémie sa očakáva, že dôjde k obmedzeniu plánovaných operačných výkonov v nemocniciach tak, ako tomu bolo v predchádzajúcich vlnách.  Zdravotná poisťovňa Union po ...Zdieľať
adobestock_258283915 676x451 24.9.2021 (Webnoviny.sk) - Z dôvodu nastupujúcej tretej vlny pandémie sa očakáva, že dôjde k obmedzeniu plánovaných operačných výkonov v nemocniciach tak, ako tomu bolo v predchádzajúcich vlnách.  Zdravotná poisťovňa Union po rokovaní so Slovenskou asociáciou jednodňovej chirurgie chce preto v najvyššej možnej miere zabezpečiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre svojich poistencov, v komfortných čakacích lehotách, a to prostredníctvom zvýšenia finančných zdrojov alokovaných v zariadeniach jednodňovej chirurgie. "Predchádzajúce vlny pandémie ukázali, že zariadenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti do značnej miery zastúpili elektívnu, a v niektorých prípadoch aj akútnu operatívu v nemocniciach, za čo sme im veľmi vďační," hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Union ZP.


Union ZP v tomto a v predchádzajúcom roku rozšírila zmluvnú sieť o ďalších 21 pracovísk jednodňovej zdravotnej starostlivosti.  "Snažíme sa zazmluvňovať nad rámec verejnej minimálnej siete, pretože chceme pre našich poistencov zabezpečiť nadštandardnú sieť zmluvných poskytovateľov s čo najlepšou dostupnosťou a kvalitou," vysvetľuje E. Májeková. V tempe zazmluvňovania je pritom Union ZP lídrom na Slovensku a pochváliť sa môže aj tým, že požiadavky poskytovateľov zdravotnej starostlivosti dokáže vybaviť veľmi rýchlo. To sa prejavilo aj na skutočnosti, že v roku 2020 ostatným zdravotným poisťovniam medziročne počet zmlúv s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti poklesol, kým Unionu stúpol o 261 zmlúv.

Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - Potrebujete ísť na jednodňovú chirurgiu? Union zvyšuje jej dostupnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia zasahuje v obci Vlkanová, pri dopravnej nehode tu vyhasol ďalší ľudský život (foto)
<< predchádzajúci článok
Chrliaca láva na ostrove La Palma zničila stovky budov, zablokovala aj cesty (video)

Potrebujete ísť na jednodňovú chirurgiu? Union zvyšuje jej dostupnosť - diskusné fórum čitateľov