Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

06. januára 2012

Považskobystrická nemocnica spomalila zadlžovaniePovažskobystrickej nemocnici sa v roku 2011 prvýkrát po šiestich rokoch podarilo spomaliť tempo zadlžovania. Každomesačné narastanie dlhov znížila o zhruba stotisíc eur, ...Zdieľať
lekari POVAŽSKÁ BYSTRICA 6. januára (WEBNOVINY) – Považskobystrickej nemocnici sa v roku 2011 prvýkrát po šiestich rokoch podarilo spomaliť tempo zadlžovania.


Každomesačné narastanie dlhov znížila o zhruba stotisíc eur, celkové náklady o približne dva milióny eur. "Podarilo sa to dosiahnuť racionalizáciou správnych, obslužných a pomocných činností, vypovedaním nevýhodných zmlúv a ich nahradením zmluvami s novými dodávateľmi a s výhodnejšími podmienkami," uviedol riaditeľ Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici Peter Rendek.


Vedenie nemocnice plánuje miernu rekonštrukciu

Podľa neho sa všetky reštrukturalizačné i personálne zmeny urobili na základe dôkladných analýz interných auditov a kontroly zmluvných vzťahov Útvarom hlavného kontrolóra Trenčianskeho samosprávneho kraja, pod ktorý nemocnica spadá. Vedenie nemocnice plánuje tento rok opäť otvoriť zubnú pohotovostnú službu. Tiež chce zrenovovať sociálne zariadenia a vymaľovať priestory na chirurgickom oddelení.

Nemocnici sa podľa Rendeka podarilo naštartovať aj prvé kroky pre zvýšenie príjmov. "V uplynulom roku sa nám podarilo otvoriť vlastnú nemocničnú lekáreň, ktorá už po prvých mesiacoch rozbehu pri obrate 180 tisíc eur mesačne produkuje pre nemocnicu zisk vo výške 17 tisíc eur. Touto cestou sme zvýšili mimopoistné príjmy nemocnice a otvorením lekárne zároveň vytvorili štyri nové pracovné miesta," dodal Rendek. Poistné príjmy sa nemocnica snaží zvýšiť nelimitovaním počtu mamografických vyšetrení pre ženy z okresov Považská Bystrica, Púchov, Trenčín a Žilina.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sneh odstavil stredné Slovensko od elektriny, ľuďom je zima
<< predchádzajúci článok
Súkromné sektory v eurozóne možno nebudú pomáhať Grécku

Považskobystrická nemocnica spomalila zadlžovanie - diskusné fórum čitateľov