Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. januára 2012

Sneh odstavil stredné Slovensko od elektriny, ľuďom je zimaV Banskobystrickom kraji komplikovali dopravu popadané stromy, ktoré sa zlomili pod ťarchou snehu.Zdieľať
V dôsledku štvrtkového napadnutia snehu je na strednom Slovensku bez dodávky elektriny stále zhruba 21 730 odberných miest.


Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Stredoslovenská energetika Jana Bolibruchová s tým, že k dnešku 13:00 predstavovali výpadky 205 porúch vysokého napätia a približne 251 porúch nízkeho napätia.

Pod váhou asi 30 cm mokrého snehu sa pretrhli elektrické vedenia. Sneh polámal aj stromy. Počasie skomplikovalo situáciu nielen domácnostiam, ale aj v nemocniciach a na ambulanciách.

Lekárka a zdravotná sestra na pohotovosti v budove banskobystrickej polikliniky pre Sme.sk povedali, že v ambulancii sedeli v piatok vo svetroch a vetrovkách, niektorých pacientov ich kolegovia posielali do nemocnice. Bez elektriny fungovali až do piatkového poludnia aj lekári na pohotovosti.


Na odstraňovaní porúch sa pracuje

Najviac trafostaníc bez obnovenia dodávky je v súčasnosti v spádovej oblasti Stredoslovenskej energetiky Žilina, a to 79 trafostaníc v obciach Petrovice, Štiavnik, Pšurnovice, Mojtín, Vychylovka, Olešná, potom v oblasti Banská Bystrica - 77 trafostaníc (Ľubietová, Balog, Medzibrod, Malachov, Čerín), Žiar nad Hronom - 25 trafostaníc (Brieštie, Čavoj, Chvojnica, Dekýš), Biely Potok 14 trafostaníc a Rimavská Sobota - 10 trafostaníc (Klenovec).

"Na odstraňovaní porúch sa intenzívne pracuje a do likvidačných a rekonštrukčných prác boli nasadení pracovníci Stredoslovenskej energetiky a dcérskej spoločnosti Elektroenergetické montáže. Robíme všetko pre to, aby naši zákazníci mali čo najskôr obnovenú dodávku elektriny" dodala Bolibruchová.

Vo štvrtok večer bolo pre poruchy vo vysokom napätí v Banskobystrickom a Žilinskom kraji bez elektrickej energie spolu 34 370 odberných miest.


Banskobystrickí hasiči mali plné ruky práce

V súvislosti s hustým snežením a silným vetrom zasahovali hasiči v Banskobystrickom kraji vo štvrtok a dnes do 6:00 spolu 39-krát.

Stredoslovenská energetika, a. s.: prerušenie dodávky elektriny zo dňa 5. 1. 2012
Na strednom Slovensku došlo z dôvodu napadnutia mokrého snehu, v niektorých lokalitách, kde dodáva elektrinu Stredoslovenská energetika, a. s., k prerušeniu dodávky elektrickej energie.
 
Výpadky predstavovali k 16,00 hod dnešného dňa (6.1.2012) 84 porúch VN (vysokého napätia), čo znamená prerušenú dodávku elektrickej energie pre cca 8 904 odberných miest.
Najviac trafostaníc bez obnovenia dodávky je v súčasnosti v spádovej oblasti Stredoslovenskej energetiky – Žilina 15 trafostaníc (Petrovice, Štiavnik, Pšurnovice, Vychylovka), Banská Bystrica 28 (Ľubietová, Hronec, Králová, Malachov), Liptovský Mikuláš – 12, Rimavská Sobota 4 (Klenovec), Žiar nad Hronom 25 (Čremošné, Dekýš, Búdy).
Na odstraňovaní porúch sa intenzívne pracuje a do likvidačných a rekonštrukčných prác boli nasadení pracovníci Stredoslovenskej energetiky, a. s. a dcérskej spoločnosti Elektroenergetické montáže, a. s., s cieľom, aby naši zákazníci mali čo najskôr obnovenú dodávku elektriny.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Samsung Electronics evidoval rekordný štvrťročný zisk
<< predchádzajúci článok
Považskobystrická nemocnica spomalila zadlžovanie

Sneh odstavil stredné Slovensko od elektriny, ľuďom je zima - diskusné fórum čitateľov