Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

21. januára 2024

Poznáte tradičné pochúťky východniarov? Košický kraj hľadá recepty a prosí ľudí o pomocKošický samosprávny kraj (KSK) hľadá tradičné recepty kraja. Ako župa informovala na svojom webe, recepty plánujú historicky prvýkrát ...Zdieľať
bright background beauty beautiful baking 676x451 21.1.2024 (SITA.sk) - Košický samosprávny kraj (KSK) hľadá tradičné recepty kraja. Ako župa informovala na svojom webe, recepty plánujú historicky prvýkrát zozbierať a vydajú ich knižne v publikácii Sto chutí Košického kraja.


Na obyvateľstvo kraja sa obrátili s prosbou, aby im zaslalo tradičné recepty na obľúbené pochúťky východniarov, ktoré sa pripravujú na Gemeri, Spiši, ale aj Zemplíne a Above. Recepty môžu zasielať do 15. februára na adresu recepty@vucke.sk.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Potrebné je uviesť názov pokrmu, zoznam a množstvo potrebných ingrediencií, ako aj presný návod na prípravu. Taktiež poteší stručný popis tradície prípravy tohto jedla či iná zaujímavosť spájajúca sa s receptom," uviedol KSK s tým, že vítaná je i fotografia pokrmu. Prihlasovať možno recepty na akékoľvek jedlo, či už je to polievka, hlavné jedlo, alebo dezert.

„Dobré jedlo má v našej kultúre silné korene, veď napokon raňajky alebo večera sú často jedinou chvíľou počas dňa, ktorú trávi rodina spolu. V roku 2024 oslávi župa 100. výročie svojho založenia, pri tejto príležitosti sme sa rozhodli zozbierať tradičné recepty, bez ktorých si stolovanie nevedia predstaviť východniari už generácie. Keďže doposiaľ takáto kuchárka v našich končinách nevyšla, kniha receptov Sto chutí Košického kraja bude prvou svojho druhu,“ vraví predseda KSK Rastislav Trnka. Publikáciu slávnostne predstavia počas Župných dní v apríli.


Zdroj: SITA.sk - Poznáte tradičné pochúťky východniarov? Košický kraj hľadá recepty a prosí ľudí o pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo veku 89 rokov zomrel herec Ivan Letko
<< predchádzajúci článok
Film Smršť opäť spojil P. Bebjaka, J. Kariku a T. Maštalíra