Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

02. apríla 2020

Pozrite si, akým spôsobom si ľudia spríjemňujú karanténu na Novom ZélandeObyvatelia Nového Zélandu si spríjemňujú karanténu plyšovými macíkmi v oknách a na rôznych iných miestach. Pridali sa tak k celosvetovej výzve, v rámci ktorej chcú potešiť najmä deti. Inšpiráciu našli ...Zdieľať
mm 2.4.2020  - Obyvatelia Nového Zélandu si spríjemňujú karanténu plyšovými macíkmi v oknách a na rôznych iných miestach. Pridali sa tak k celosvetovej výzve, v rámci ktorej chcú potešiť najmä deti. Inšpiráciu našli v detskej knihe We're Going on a Bear Hunt (1989), ktorú napísal Michael Rosen a ilustrovala Helen Oxenbury.

Do výzvy sa zapojilo 120-tisíc ľudíDvojnásobná matka Deb Hoffman vytvorila na Facebooku skupinu We're Not Scared - NZ Bear Hunt a spustila aj webstránku, kde vyše 120-tisíc ľudí pridalo miesta, kde sa nachádzajú ich plyšové hračky.

Fráza "We're not scared" (v preklade Nebojíme sa, pozn. SITA) sa opakuje v spomínanej knihe, v ktorej rodina musí prekonať rôzne prekážky, aby našla medveďa. Hoffman uviedla, že ju veľký záujem ľudí prekvapil.

Jedna žena napísala, že jej táto iniciatíva pomáha prekonávať náročné obdobie, keďže bola v dôsledku operácie uväznená doma už šesť týždňov ešte predtým, ako vláda minulý týždeň na mesiac uzavrela krajinu.

Projekt podporila aj premiérka


Podľa Hoffman je aj toto spôsob, ako môžu ľudia zostať prepojení. "V situácii, ako je táto, je to veľmi dôležité," vyjadrila sa.

Do projektu sa zapojila aj premiérka Jacinda Ardernová. Vyhlásila, že ľudia by mali sledovať jej okná, pretože sa v nich môže objaviť macík.

Iróniou je, že 73-ročný autor spomínanej knihy je v súčasnosti v nemocnici so symptómami podobnými ochoreniu COVID-19. Jeho rodina povedala, že v utorok na tom nebol práve najlepšie, no jeho stav sa zlepšuje.

Predchádzajúcu noc strávil na jednotke intenzívnej starostlivosti. Zatiaľ však nie je jasné, či sa nakazil koronavírusom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pozrite si, akým spôsobom si ľudia spríjemňujú karanténu na Novom Zélande © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aprílové Nota bene už v uliciach nekúpite, predajcov môžete podporiť prostredníctvom zbierky
<< predchádzajúci článok
„Hercule Poirot mi vliezol pod kožu,“ tvrdí herec Ján Kožuch

Pozrite si, akým spôsobom si ľudia spríjemňujú karanténu na Novom Zélande - diskusné fórum čitateľov