Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. júla 2007

Práce na tratiach spôsobia v lete obmedzenia a meškaniaIntenzívne rekonštrukčné práce na slovenských železničných tratiach, ktoré sú súčasťou modernizácie železničnej dopravnej cesty na tzv. Piatom koridore pre rýchlosť 160 km/h, budú ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) - Intenzívne rekonštrukčné práce na slovenských železničných tratiach, ktoré sú súčasťou modernizácie železničnej dopravnej cesty na tzv. Piatom koridore pre rýchlosť 160 km/h, budú pokračovať aj v lete. Z tohto dôvodu zostanú v lete na úseku trate Bratislava - Trnava - Leopoldov - Nové Mesto nad Váhom v platnosti viaceré obmedzenia v osobnej železničnej doprave. Modernizácia tratí má priniesť zvýšenie bezpečnosti, väčšie pohodlie, vyššiu rýchlosť cestovania a zlepšenie technického stavu infraštruktúry.

Okrem plánovaných výluk spôsobia obmedzenia v železničnej doprave aj nepredvídateľné okolnosti, akými sú vysoké teploty, ktoré si vyžadujú prechodné obmedzenia cestovných rýchlostí, poruchy trakčného vedenia, vzrastajúci počet krádeží zariadení infraštruktúry, nehôd a samovrážd. Takéto mimoriadne udalosti môžu spôsobiť až 200-minútové meškanie.

Prehľad železničných úsekov s pokračujúcimi modernizačnými prácami:

Bratislava Rača s plánovaným ukončením 30. augusta 2007

Úsek Svätý Jur má byť ukončený 24. septembra 2007, keď má byť hotový aj celý traťový úsek Bratislava Rača - Pezinok.

Železničný úsek v Šenkviciach a celý traťový úsek Šenkvice - Cífer majú dokončiť 20. novembra 2007.

Dokončenie železnice v Brestovanoch a celého traťového úseku Trnava - Leopoldov naplánovali na 2. septembra 2007.

Úsek Veľké Kostoľany a celý traťový úsek V. Kostoľany - Leopoldov má byť hotový 30. októbra 2007, celý traťový úsek V. Kostoľany - Piešťany majú dokončiť 6. decembra 2007.

Dokončenie železnice v Piešťanoch a časť traťového úseku Piešťany - Brunovce je naplánované na 6. decembra 2007.

Železnicu v Brunovciach dokončia v roku 2008, v Novom Meste nad Váhom 26. októbra 2007. Časť traťového úseku Nové Mesto nad Váhom - Brunovce má byť podľa plánu dokončený 12. októbra 2007.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V trnavskom regióne vznikne združenie automobilových firiem
<< predchádzajúci článok
Výstava odevov a šperkov WEARABLE v Satelite SDC