Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. júla 2007

Výstava odevov a šperkov WEARABLE v Satelite SDCBRATISLAVA 4. júla (WN/PR) - Výstava: Wearable Kurátor: Mária Nepšinská Architektonické riešenie: Ján Hriešik Organizátori: absolventi Vysokej školy výtvarných umení a Slovenské centrum ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. júla (WN/PR) -

Výstava: Wearable
Kurátor: Mária Nepšinská
Architektonické riešenie: Ján Hriešik
Organizátori: absolventi Vysokej školy výtvarných umení a Slovenské centrum dizajnu
Miesto: Satelit, výstavno-informačný bod SDC, Dobrovičova 3 Bratislava
Termín: 11.7. - 3.8.2007
Vernisáž: 11.7.2007 o 17,00

Absolventi Vysokej školy výtvarných umení pripravili v spolupráci so Slovenským centrom dizajnu výstavu s názvom Wearable, ktorá sa koná vo výstavno-informačnom bode Satelit SDC od 11.7. do 3.8. 2007. Ide o prezentáciu diplomových prác a predchádzajúcej tvorby čerstvých absolventov a študentov ateliéru S+M+L_XL Kov a šperk (prof. Karol Weisslechner) Viktórie Münzker, Kristýny Španihelovej a Kristíny Ondrejkovej. Z ateliéru Odevného dizajnu (doc. Júlia Sabová) sa predstavia štyria nádejní módni návrhári - Marcel Holubec, Andrea Kvasnicová, Boris Hanečka a Barbora Cigánová.

Mladí autori sa predstavia najnovšími, ale aj staršími kolekciami, ktoré spája spoločný názov Wearable (Nositeľné) ako odkaz na fenomén zdobenia tela, či už formou autorských odevov alebo umeleckých šperkov. Myšlienka zorganizovať spoločnú výstavu vznikla z podnetu samotných autorov, ktorí sa takouto formou chcú predstaviť verejnosti. V nedávnej minulosti ich spájalo štúdium v jednom ročníku, avšak i naďalej uvažujú o ďalšej spolupráci, vzhľadom na sféru umeleckej tvorby, v ktorej sa pohybujú.

Šperk i odev pracujú hlavne s ľudskými emóciami, vytvárajú esprit súčasnej kultúry zdobenia a odievania, do ktorej tvorcovia vnášajú osobný estetický i filozofický názor. Autori sa pohybujú v kultúrno-spoločenskom prostredí dnešnej doby, ale dokážu zhodnotiť aj históriu a tradíciu, z ktorých čerpajú inšpirácie pre vlastné kreatívne vyjadrenie. Mnohí z nich inklinujú k alternatívnym materiálom a moderným technológiám, avšak nechýba im vysoká kvalita remeselného spracovania a najdôležitejší aspekt - praktické použitie, teda reálna nositeľnosť originálnych šperkov aj odevov.

Kontakt:
Slovenské centrum dizajnu
Jakubovo nám. 12, 814 99
Bratislava
dubravova@sdc.sk
Mária Nepšinská
nepsinska@yahoo.com
Ján Hriešik
dnbdnb@hotmail.com

Slovenské centrum dizajnu


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Práce na tratiach spôsobia v lete obmedzenia a meškania
<< predchádzajúci článok
Rada pre vysielanie rozdeľovala pokuty

Výstava odevov a šperkov WEARABLE v Satelite SDC - diskusné fórum čitateľov