Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. mája 2020

Pracovníkov prístavu upozorní na bezpečný sociálny odstup elektronický náramokV prístave v belgickom meste Antverpy začali používať elektronický náramok, ktorý pracovníkov upozorní, ak porušiaZdieľať
gettyimages 1212993254 676x451 14.5.2020  - V prístave v belgickom meste Antverpy začali používať elektronický náramok, ktorý pracovníkov upozorní, ak porušia sociálny odstup.


"Keď prišiel koronavírus, napadlo nám, že už vlastne pracujeme s odstupmi medzi týmto zariadením a strojmi a pýtali sme sa, či by sme jednoducho mohli merať vzdialenosť medzi týmito dvoma zariadeniami. A teraz môžeme zabezpečiť dodržiavanie sociálneho odstupu s využitím rovnakej technológie. Nositeľa náramku upozorní vibrovanie, keď sa dostane príliš blízko druhého náramku a musí sa vzdialiť z 'nebezpečnej zóny'," objasnil výkonný riaditeľ technologickej spoločnosti Rombit John Baekelmans.

Zariadenie nezhromažďuje žiadne osobné údaje o jeho nositeľoch, ale je možné monitorovať číslo náramku na zistenie, s ktorým iným takýmto zariadením bol v kontakte. Tieto dáta majú k dispozícii maximálne tri týždne.

"Pred COVID-19 každý považoval svoje súkromie za základný bod každej debaty. To sa však zmenilo, pretože sa chcete ubezpečiť, že všetci budú zdraví. Nevidím v tom žiaden problém, ak chcete zaistiť bezpečnosť ľudí. Je to len otázka toho, ako budete využívať technológie," vyhlásil šéf pre digitálne a inovačné technológie prístavu Erwin Verstraelen.

BBC dodáva, že niektoré odbory aj naďalej majú obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pracovníkov prístavu upozorní na bezpečný sociálny odstup elektronický náramok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stovky odtlačkov ľudských chodidiel môžu byť staré až 19 100 rokov, objavili ich v Tanzánii
<< predchádzajúci článok
V New Yorku nezaznamenali už takmer dva mesiace úmrtie chodca, pričinil sa o to koronavírus

Pracovníkov prístavu upozorní na bezpečný sociálny odstup elektronický náramok - diskusné fórum čitateľov