Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. mája 2020

V New Yorku nezaznamenali už takmer dva mesiace úmrtie chodca, pričinil sa o to koronavírusPandémia nového koronavírusu sa pričinila o to, že v New Yorku už takmer dva mesiace nezomrel pri dopravnej nehode žiaden chodec. Ako uviedla ...Zdieľať
gettyimages 980099962 676x451 14.5.2020  - Pandémia nového koronavírusu sa pričinila o to, že v New Yorku už takmer dva mesiace nezomrel pri dopravnej nehode žiaden chodec. Ako uviedla komisárka pre dopravu Polly Trottenberg, utorok bol už 58. deň bez takéhoto úmrtia v meste, čo je podľa nej výsledkom vyše 50-dňového obmedzenia pohybu. Informuje o tom spravodajská televízia CNN.


Podľa hovorcu newyorského úradu dopravy Scotta Gastela je to pritom najdlhší čas bez smrteľných nehôd chodcov od začiatku záznamov. Mesto začalo viesť záznamy o rôznych druhoch úmrtí v roku 1983.

Keďže sú prázdne ulice aj dopravné nehody, pri ktorých účastníci utrpeli zranenia, značne poklesli. Hovorkyňa newyorskej polície uviedla, že od 13. apríla do 10. mája zaznamenali 69-percentný pokles takýchto kolízií oproti rovnakému obdobiu z minulého roka. Zatiaľ čo vlani evidovali 3 236 nehôd, tento rok to bolo len 1 015.


Zdroj: Webnoviny.sk - V New Yorku nezaznamenali už takmer dva mesiace úmrtie chodca, pričinil sa o to koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pracovníkov prístavu upozorní na bezpečný sociálny odstup elektronický náramok
<< predchádzajúci článok
Tvorcovia súčasného slovenského tanca sú zachytení v online katalógu Divadelného ústavu

V New Yorku nezaznamenali už takmer dva mesiace úmrtie chodca, pričinil sa o to koronavírus - diskusné fórum čitateľov