Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Praktické nákupy na jednom miesteNákupné centrá sú často najlepším miestom na nákup cenovo dostupných a praktických vecí, ako sú oblečenie, domáce potreby, spotrebiče, ale aj bežné potraviny.Zdieľať
Praktické nákupy na jednom mieste

Po celom Slovensku nájdete rôzne typy nákupných centier vrátane diskontných predajní, supermarketov, nákupných centier typu OC Mlyny Nitra a veľkých obchodných domov. Hlavný rozdiel medzi nimi je v dostupnom cenovom rozpätí. Niektoré môžu byť lacné, zatiaľ čo iné môžu byť drahšie s prémiovými značkami.

Sledujte otváraciu dobu

Je dôležité vedieť, aký typ nákupného centra hľadáte, skôr než sa doň vyberiete. Musíte si overiť ceny a kvalitu predávaných výrobkov. Zároveň je veľkou výhodou dlhá otváracia doba, často až do večerných hodín, čo platí aj pre IKEA Bratislava, kde vybavíte celú svoju domácnosť a aj sa dobre celá rodina naje. Vedeli ste, že obľúbené mäsové guličky tu nájdete už aj vo vegánskej verzii?

Nákupné centrá ponúkajú aj rôzne možnosti zábavy a potrebných služieb, ktoré si môžu návštevníci počas návštevy v nich užiť a zároveň si vybaviť všetko, čo je nutné. Môžu to byť kiná, reštaurácie, banky a dokonca aj fitness centrá či detské kútiky. Väčšina nákupných centier má parkovacie zariadenia na niekoľko hodín zdarma pre návštevníkov, ako aj rampy pre telesne postihnutých. To znamená, že je možné nájsť všetko potrebné na jednom mieste bez toho, aby ste museli cestovať po celom meste.

Autom či MHD?

Je dôležité mať na pamäti, že nie všetky nákupné centrá sú vhodné pre každého. Napríklad osoby so zdravotným postihnutím môžu mať problém s prístupom k určitým prvkom alebo oblastiam v centre z dôvodu veľkosti alebo usporiadania samotnej budovy.

Mnohí ľudia považujú za nevyhnutné mať auto, aby sa dostali do obchodných centier. V prvom rade by ste mali podľa možnosti využiť verejnú dopravu. Ak jazdíte autom, dbajte na to, aby ste to robili efektívne a vždy nakúpili čo najviac, aby ste sem nemuseli za pár dní merať ďalšiu cestu.

 

Zdroj obrázka: Ground Picture / Shutterstock.com

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič má vďaka návrhu PS šancu na reparát pri úprave paragrafu 363, mal by to využiť v prospech Slovenska a spravodlivosti
<< predchádzajúci článok
Zákonné dôvody na odvolanie generálneho prokurátora by sa mali podľa Kolíkovej rozšíriť, návrh musí odobriť Čaputová