Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. augusta 2021

Pre celé územie Slovenska platia výstrahy pred búrkami, na horách si dajte pozor na silný vietorMeteorológovia vyhlásili výstrahu pred búrkami na územie celého Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav ...Zdieľať
gettyimages 1205977700 676x451 1.8.2021 (Webnoviny.sk) - Meteorológovia vyhlásili výstrahu pred búrkami na územie celého Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojej internetovej stránke.

Prvý aj druhý stupeň výstrah


Druhý rizikový stupeň platí pre celé západné Slovensko. V Bratislavskom kraji je vyhlásený približne od 8:00 do 17:00, v Trenčianskom od 9:00 do 19:00, v Nitrianskom od 12:00 do 19:00 a v Trnavskom približne od 8:00 do 17:00.

Druhý rizikový stupeň platí aj pre stredné Slovensko okrem severných okresov Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín a Čadca. V týchto okresoch platí počas dňa prvý stupeň výstrahy. Druhý rizikový stupeň bude na strednom Slovensku približne od 12:00 do 20:00.

Varovanie pred vetrom


Pre väčšinu východného Slovenska je vyhlásený prvý stupeň meteorologickej výstrahy. Od 14:00 však SHMÚ vyhlásil výstrahu druhého stupňa pred búrkami aj pre okresy Levoča, Medzilaborce, Poprad, Rožňava, Gelnica a Spišská Nová Ves. Platiť bude do 20:00.

Meteorológovia zároveň varujú pred silným vetrom na horách. Výstrahu prvého stupňa vyhlásili okresoch Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Žilina, Tvrdošín, Ružomberok, Námestovo, Martin, Liptovský Mikuláš a Dolný Kubín.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pre celé územie Slovenska platia výstrahy pred búrkami, na horách si dajte pozor na silný vietor © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kovařík odmieta kritiku práce polície počas protestov. K újme na životoch, zdraví ani majetku nedošlo
<< predchádzajúci článok
Pocit osamelosti sa počas pandémie zvýšil u ľudí v každom veku. Ako na tom boli Slováci?

Pre celé územie Slovenska platia výstrahy pred búrkami, na horách si dajte pozor na silný vietor - diskusné fórum čitateľov