Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. augusta 2021

Kovařík odmieta kritiku práce polície počas protestov. K újme na životoch, zdraví ani majetku nedošloPrezident Policajného zboru SR (PZ SR) Peter Kovařík je presvedčený, že polícia zvládla štvrtkové a piatkové protesty odporcov očkovania. Ako ...Zdieľať
4o8a8510 676x451 1.8.2021 (Webnoviny.sk) - Prezident Policajného zboru SR (PZ SR) Peter Kovařík je presvedčený, že polícia zvládla štvrtkové a piatkové protesty odporcov očkovania. Ako zdôraznil, polícia v žiadnom prípade nesmie byť iniciátorom eskalácie, ktorá môže vyústiť do násilností. Stanovisko policajného prezidenta poskytol hovorca PZ SR Michal Slivka.


„V prvom rade, zhromaždenie je garantované Ústavou Slovenskej republiky. Polícia je na mieste protestu z jedného základného princípu - ochrana životov, zdravia a majetku,“ povedal Kovařík s tým, že ani počas štvrtku ani piatku nedošlo k ujmám na živote, zdraví ani majetku.

Práca s davom je náročná


Policajný šéf chápe, že občania Bratislavy boli obmedzení na svojom bežnom komforte, „túto situáciu však nespôsobila polícia, ale protestujúci dav,“ ktorý bol podľa neho napriek svojej sile bez prejavov agresivity.


„Práca s davom je veľmi náročná a polícia vychádza pri svojich rozhodnutiach o ďalších krokoch zo svojich skúseností a taktiež zo skúseností okolitých krajín. Protestujúci dav nie je hlúčik disciplinovaných ľudí. Je to masa emóciami zmietaných občanov, ktorých reakcie sú nevyspytateľné,“ vysvetlil.

Ako dodal, polícia zasahuje v čase, keď je riziko negatívnych dopadov najmenšie a použitie donucovacích prostriedkov je striktne dané zákonom.

Kritika nie je na mieste


„Polícia krajského riaditeľstva v Bratislave má najväčšie skúseností s riešením bezpečnostných opatrení počas protestov. Kritika zo strany politikov, verejnosti a pseudoodborníkov nemení nič na fakte, že nedošlo k ujme na živote, zdraví a majetku,“ pokračoval.

Na záver skonštatoval, že demonštrácie sú v demokratickom svete bežným, skoro denným javom. „Preto je potrebné aby si aj tí občania ktorí nezdieľajú názor demonštrantov zvykli na takýto prejav názorov, ktorý ich priamo obmedzuje na bežnom spôsobe života. Nie polícia zapríčinila takú situáciu proti ktorej sa demonštruje. Polícia len zabezpečuje aby nedošlo k páchaniu priestupkov alebo trestnej činnosti,“ povedal v stanovisku Kovařík.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kovařík odmieta kritiku práce polície počas protestov. K újme na životoch, zdraví ani majetku nedošlo © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko poskočilo v čerpaní eurofondov o šesť miest, Remišová chce ďalšie zlepšenia
<< predchádzajúci článok
Pre celé územie Slovenska platia výstrahy pred búrkami, na horách si dajte pozor na silný vietor

Kovařík odmieta kritiku práce polície počas protestov. K újme na životoch, zdraví ani majetku nedošlo - diskusné fórum čitateľov