Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. apríla 2021

Pre osoby s potvrdením o prekonaní COVID-19, ktorý nie je starší ako 180 dní, neplatí zákaz vychádzaniaObmedzenie pohybu zákazom vychádzania sa nevzťahuje na osoby, ktoré sa preukážu potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 nie starším ako 180 dní. Ako informujeZdieľať
008 676x482 17.4.2021 (Webnoviny.sk) - Obmedzenie pohybu zákazom vychádzania sa nevzťahuje na osoby, ktoré sa preukážu potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 nie starším ako 180 dní.


Ako informuje Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), pri tvorbe vyhlášky vychádzal z najnovších odporúčaní konzília odborníkov a medzinárodných zdravotníckych inštitúcií a stanovil lehotu 180 dní, ktoré neboli premietnuté do odporúčaní a záverov Pandemickej komisie vlády SR.

„K odstráneniu nesúladu príde na najbližšom zasadaní vlády SR v stredu 21. apríla tak, že časový interval potvrdenia po prekonaní COVID-19 sa predĺži z 90 na 180 dní. Príslušné kontrolné orgány budú do tohto času usmernené, aby rešpektovali potvrdenia o prekonaní COVID-19, ktoré nie sú staršie ako 180 dní,“ dodal ÚVZ SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pre osoby s potvrdením o prekonaní COVID-19, ktorý nie je starší ako 180 dní, neplatí zákaz vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi zadržali ukrajinského diplomata, v Petrohrade mal získavať utajené informácie
<< predchádzajúci článok
Mjanmarsko omilostilo tisícky väzňov. Nevie sa však, či sú medzi nimi aj prodemokratickí aktivisti

Pre osoby s potvrdením o prekonaní COVID-19, ktorý nie je starší ako 180 dní, neplatí zákaz vychádzania - diskusné fórum čitateľov