Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2022

Pre pandémiu v Maroku stále platí núdzový stav, cestujúcich čakajú prísne opatreniaV Maroku naďalej platí z hľadiska pandémie koronavírusu núdzový stav, Slováci cestujúci do tejto krajiny si preto ...Zdieľať
virus_outbreak_morocco_04802 0fa7b7fffdce4b70904e1d81ee3e9a27 676x451 15.5.2022 (Webnoviny.sk) - V Maroku naďalej platí z hľadiska pandémie koronavírusu núdzový stav, Slováci cestujúci do tejto krajiny si preto majú pred odletom overiť aktuálne platné podmienky vstupu do krajiny. Tie sa totiž môžu rýchlo meniť. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.


Všetci cestujúci, ktorí chcú momentálne do Maroka vstúpiť letecky, musia predložiť platný očkovací preukaz a negatívny výsledok PCR testu, ktorý nesmie byť starší ako 48 hodín pred nástupom do lietadla. Povinnosťou je tiež vyplnenie zdravotného formuláru a podrobenie sa rýchlemu testu hneď po prílete do krajiny priamo na letiskách v Maroku.

Opatrenia zahŕňajú aj možnosť vykonania dodatočného testu v hoteli alebo v ubytovacom zariadení pre turistov 48 hodín po ich príchode. V prípade pozitívne testovaných treba ostať v karanténe v mieste svojho ubytovania a riadiť sa pokynmi marockých autorít,“ spresňuje rezort diplomacie.

Na prístup k verejným priestorom, akými sú hotely, turistické zariadenia, reštaurácie, kaviarne, uzavreté priestory, obchody, športové haly a pod. treba predložiť očkovací preukaz.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pre pandémiu v Maroku stále platí núdzový stav, cestujúcich čakajú prísne opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Macedónska polícia zachytila 44 migrantov z Pakistanu, plánuje ich vrátiť do Grécka
<< predchádzajúci článok
Sudca porušujúci ľudské práva by mal ísť aj z talára dole, vyjadril sa Kollár